432

16 kwietnia troje naszych biegaczy wzięło udział w 11 edycji DOZ Maraton w Łodzi. Mariusz Kucharczyk przebiegł całą trasę maratonu, a Edyta Kucharczyk i Marcin Banaszkiewicz spróbowali swoich sił w sztafecie Half&Half. Atmosfera wokół biegu jak co roku była bardzo gorąca, a wyjątkowości dodawała obecność najlepszych polskich olimpijczyków, którzy brali udział w sztafecie EKIDEN. Naszym Lisom udało się zamienić kilka słów z Adamem Kszczotem – wielokrotnym mistrzem świata i Europy w biegu na 800 metrów, zakupić jego książkę oraz życzyć sobie nawzajem  powodzenia w biegu.

Organizatorzy imprezy zadbali o wszystko na najwyższym poziomie.  Na całej długości biegu towarzyszył nam głośny doping uczniów z łódzkich szkół, mieszkańców i sympatyków biegania. Pobudzające dźwięki perkusji rozstawionej co kilka kilometrów słychać było w całym mieście. W tym roku trasa maratonu została zmieniona ze względu na remonty dróg w mieście i okazała się nie lada wyzwaniem dla wszystkich uczestników.

Bardzo duża ilość podbiegów i przewyższeń na trasie była pewnym utrudnieniem, ale tym bardziej cieszy nas fakt, że wszyscy szczęśliwie dotarliśmy do mety. Edyta i Marcin biegnąc w sztafecie uzyskali świetny czas 3:22:05 (1:50:33 Edyta, 1:31:32 Marcin) , a Mariusz zameldował się na mecie w czasie 3:55:58.

Wyniki z Maratonu i Half&Half

Galeria zdjęć na FB Lidera Winnica

Kolejne doświadczenie w dużym ulicznym biegu za nami.  Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy wziąć udział w tego typu imprezie i reprezentować nasz klub poza granicami naszego województwa.

Serdecznie podziękowania dla naszych partnerów, dzięki którym możemy realizować nasze sportowe zmagania:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *