196

W dniu 28.04.2024 r. odbył się pierwszy z trzech biegów po bieżni La z cyklu Szybki Lis. W pierwszej kolejności uczestnicy musieli zmierzyć się z Testem Coopera czyli wydolnościowym biegiem przez 12 minut. Zawody Szybki Lis w tym roku są imprezą biegową przeznaczoną dla mieszkańców Gminy Winnica oraz członków Klubu LUKS Lider Winnica. Tym razem w Teście Coopera wzięło udział 19 osób. Głównym sponsorem Szybkiego Lisa jest firma Empra, oficjalny Patronat na Biegiem sprawuje Gmina Winnica. Dziękujemy za wsparcie i wiarę w nasze działania.

Po rejestracji i odprawie zawodników Pan Wójt Robert Wróblewski wraz z Jackiem Bryśkiewiczem przywitali wszystkich uczestników życząc dobrych wyników i równie dobrej zabawy.

Następnym obowiązkowym punktem programu była rozgrzewka, którą poprowadziła Anna Paź wprowadzając ciekawe ćwiczenia kalenistyczno-rozciągające.

Zgodnie z planem zawody zostały podzielone na dwie kategorię czyli Kobiet oraz Mężczyzn. Jako pierwsze wystartowały Kobiety, a następnie po zliczeniu wyników wystartowali Mężczyźni.

Zawody sędziowali:

Mateusz Zawadzki – sędzia główny

Maja Ślepowrońska – sędzia pomocniczy

Oto wyniki i zwycięzcy I Testu Coopera:

Kobiety:

Mężczyźni:

Zwycięzcy pierwszej części Szybkiego Lisa:

Wszyscy biegacze spisali się znakomicie i każdy dał z siebie maksimum. Test Coopera to bardzo trudny bieg, ale jednocześnie dający bardzo dużo satysfakcji. Każdy zawodnik musi pokonać swoje bariery, przekonać się do dania maksymalnej energii i osiągnięcia jak najlepszego wyniku. Dzięki Testowi można określić jaki poziom sportowy prezentujemy, a także biegając go co jakiś czas można stwierdzić czy nasza forma biegowa progresuje w odpowiedni sposób.

Po Biegu wręczone zostały puchary za pierwsze 3 miejsca w każdej kategorii, a każdy zawodnik otrzymał Certyfikat z osiągniętym wynikiem. Na zakończenie Biegacze oraz wszyscy Kibice mogli wziąć udział w pikniku na trawie przygotowanym przez firmę Empra. Mogliśmy skosztować kawy, herbaty, smacznej pizzy, a także ciast i batonów przygotowanych przez kibiców.

Zapraszamy na kolejną część Szybkiego Lisa, tym razem będzie to bardzo emocjonujący Bieg Australijski, który odbędzie się na 23.06.2024 r (więcej informacji na stronie biegu oraz w regulaminie -> kliknij. ) Jeżeli jesteś mieszkańcem gminy to zapraszamy do udziału w kolejnych zawodach. Dziękujemy wszystkim biegaczom, kibicom, sponsorom oraz sędziom za ciekawie spędzony czas i nie możemy doczekać się kolejnych zawodów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *