664

W niedzielę 29 sierpnia po raz kolejny rozegraliśmy turniej koszykówki z cyklu WaBasket Winnica 2021. Specjalnie na tę okazję wyłączono padający od tygodnia deszcz dzięki czemu mogliśmy pograć na winnickich „orlikach”.

Zdjęcia Dominika Gregajtysa – kliknij

Do turnieju zgłosiły się cztery drużyny: Ballers, Kontra Przasnysz, Hardkorowcy i Lider Winnica. Graliśmy systemem „każdy z każdym”, a oto wyniki poszczególnych meczów:

Lider Winnica – Hardkorowcy 9:21
Kontra Przasnysz – Ballers 7:22
Lider Winnica – Ballers 13:22
Hardkorowcy – Kontra Przasnysz 10:12
Lider Winnica – Kontra Przasnysz 8:24
Ballers – Hardkorowcy 18:17

Po fazie grupowej odbył się konkurs wsadów, do którego zgłosili się Mateusz Gródek, Maciej Gregajtys i Kacper Rekosz. Zawodnicy pokazali kilka efektownych wsadów, a zwycięzcą okazał się Maciej Gregajtys.

Zostały do rozegrania dwa ostanie mecze decydujące o końcowej kolejności w turnieju.

W meczu o III miejsce zmierzyli się Hardkorowcy i Lider Winnica. Warto wspomnieć, że zadebiutowali w tym meczu najmłodsi zawodnicy, czyli Adam Putrzyński (Hardkorowcy) oraz Kuba Bryśkiewicz (Lider Winnica). Sam mecz był bardzo wyrównany, a rozstrzygnięcie przyniosły dopiero punkty zdobyte przez Konrada Putrzyńskiego w ostatnich sekundach meczu. Ostatecznie Hardkorowcy wygrali 9:8 i zdobyli III miejsce.

W Finale czekała nas rywalizacja Ballersów z Kontrą Przasnysz. Zawodnicy obu drużyn stworzyli świetne widowisko. Jednak tego dnia Ballersi byli nie do pokonania i to oni zdobyli I miejsce pokonując Kontrę 23:17.

Kolejność końcowa:

  1. Ballers
  2. Kontra Przasnysz
  3. Hardkorowcy
  4. Lider Winnica

Na zakończenie najlepsze drużyny otrzymały puchary, medale oraz nagrody, a statuetkę Króla strzelców turnieju otrzymał Konrad Putrzyński, który zdobył w 32 punkty.

Turniej został zorganizowany w ramach zadania „Winnicki festiwal gier sportowych” dofinansowanego z środków budżetu Państwa z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Dziękujemy za wsparcie finansowe Gminie Winnica oraz naszym sponsorom: firmie Empra i Zakładowi Mleczarskiemu w Winnicy. Za udostępnienie obiektów sportowych dziękujemy Zespołowi Placówek Oświatowych w Winnicy.

Ballers: Maciej Gregajtys (28), Piotr Kossek (25), Mateusz Gródek (23), Adrian Rosłoniec (9).

Kontra Przasnysz: Arkadiusz Stańczak (20), Kamil Stępski (11), Zdzisław Zyskowski (10), Sebastian Klucz (6), Krzysztof Osiadacz (7), Kacper Rekosz (6).

Hardkorowcy: Marcin Raheb (8), Dariusz Prusiński (6), Paweł Zaremba (11), Konrad Putrzyński (32), Adam Putrzyński

Lider Winnica: Jacek Bryśkiewicz (12), Krzysztof Drzazgowski (2), Łukasz Ostaszewski (14), Paweł Kowalczyk (10), Jakub Bryśkiewicz.

Ballers – I miejsce WaBasket Winnica 2021

Kontra Przasnysz – II miejsce WaBasket Winnica 2021

Hardkorowcy – III miejsce WaBasket Winnica 2021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *