507

Pomysł naszego udziału w maratonie w Bratysławie zrodził się dwa miesiące temu. Szukałem zagranicznego biegu, ale chyba bardziej chodziło mi o kolejną przygodę. Budżet na wyjazd był trochę ograniczony, do tego termin plus dopasowanie lotów z Modlina. ČSOB Bratislava Marathon 2023 – ta impreza biegowa spełniała wszystkie kryteria. Chętnych kompanów nie musiałem długo szukać. Mariusz od razu był na „tak” przebiegnięcia kolejnego maratonu, Kamil musiał zacząć od zera więc podjął wyzwanie na dystansie półmaratonu.
Sobota rano lot do Wiednia stamtąd bus do Bratysławy. Na miejscu odebraliśmy pakiety, chwilę pokibicowaliśmy zawodnikom biegnącym na dystansie 10km. Spacer po starówce i degustacja regionalnej kuchni.
Trasa maratonu to dwie pętle po 21km przebiegające przez centrum, Stare Miasto, deptak nad Dunajem oraz „Starý most”, całość z niewielkim przewyższeniem ok 100m. Oprócz Słowaków byli reprezentanci ponad 40 krajów wśród nich duża grupa Polaków.
Nasz bieg na królewskim dystansie okazał się jak zawsze wymagający i angażujący nie tylko ciało ale także głowę. Zmęczeni i zadowoleni, każdy w swoim tempie dotarliśmy do mety.
Imprezę ČSOB Bratislava Marathon polecamy wszystkim fanom turystyki połączonej z aktywnym spędzaniem czasu.

Podziękowania dla firmy Empra i klubu Lider Winnica.

Marcin Banaszkiewicz

Nasze wyniki:
Kucharczyk Mariusz – 3:49h – maraton
Banaszkiewicz Marcin – 3:55h – maraton
Kwiatkowski Kamil – 2:06h – półmaraton

Serdecznie podziękowania dla naszych partnerów, dzięki którym możemy realizować nasze sportowe zmagania:


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *