284

Jak można aktywnie spędzić majówkę, świętując i przy tym dobrze się bawiąc? Dwójka Lisów Edyta i Mariusz Kucharczyk wzięli udział w 31 biegu Konstytucji 3 Maja, który odbył się w Warszawie na dystansie 5 km. W tym roku organizatorzy zadbali o nową, historyczną trasę biegu zaczynającą się na ulicy Nowy Świat, biegnącą przez rondo de Gaulle’a, obok Muzeum Narodowego, przez most Poniatowskiego i rondo Waszyngtona. Bieg Konstytucji rozpoczyna cykl trzech warszawskich biegów patriotycznych. W skład triady biegowej wchodzi jeszcze bieg Powstania Warszawskiego i listopadowy bieg Niepodległości.

Dzień 3 maja to dla Polaków święto narodowej radości, dumy oraz nadziei na lepszą przyszłość w wolnym kraju. Wspaniałym doświadczeniem było poczuć radość i pasję biegania razem z 4 tysiącami innych uczestników mając świadomość, że żyjemy w wolnym, demokratycznym kraju i każdego dnia możemy cieszyć się życiem.

Wyjątkowości całemu wydarzeniu dodawał wspólnie odśpiewany przed biegiem hymn Polski. Na ulicach oprócz biegaczy było wiele osób przebranych w stroje z XVIII wieku.

Trasa biegu miała być lekka i łatwa ale wbrew pozorom okazała się wyzwaniem dla naszych lisów. Pierwsza połowa biegu była z górki, a tym samym po nawrotce na rondzie Waszyngtona był bardzo długi podbieg praktycznie do samej mety. Tym bardziej cieszy nas fakt, że i Edyta i Mariusz poprawili w tym biegu swoje „życiówki”. Mariusz dobiegł do mety w czasie 20 minut i 44 sekundy, Edyta wbiegła na metę po 23 minutach i 20 sekundach od startu.

Jak każde tego typu wydarzenie również ten bieg był okazją do dobrego spędzenia czasu oraz spotkania ze znajomymi z sąsiedzkich klubów.

Galeria z biegu:

Serdecznie podziękowania dla naszych partnerów, dzięki którym możemy realizować nasze sportowe zmagania:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *