173

Ostatni turniej fazy grupowej Mazowieckiej Ligii Dziewcząt rocznik 2009 został rozegrany 13 marca w naszej Winnicy. Rozegraliśmy rewanże z koleżankami z Piaseczna i Warszawy.

Pierwszy mecz z ekipą z Piaseczna zapowiadał się bardzo interesująco oraz wyrównanie. Nasze dziewczęta miały dużo więcej sytuacji bramkowych ale nie potrafimy jeszcze ich wykorzystać. Kiedy przyjdzie wzrost i siła zamienimy je na bramki. Po pierwszej połowie prowadzimy 7:6 a nie wykorzystujemy aż trzech rzutów karnych. W drugiej odsłonie gramy dobrze i na minutę przed końcem spotkania wygrywamy 12:10. Stawiamy wszystko na jedną kartę i do gry wstawiamy dziewczęta z klas II-III, które miały za zadanie utrzymać wynik. Nie udało się i po 30 minutach na tablicy widniał wynik 12:12. O wszystkim zadecydowały rzuty karne. Wygrywamy je 2:0 i tym samych jesteśmy zwycięzcą całego spotkania.

Druga potyczka z dziewczętami z Warszawy była jednostronna, przewaga naszych zawodniczek była bezdyskusyjna przez co swoje umiejętności mogły pokazać maluszki z klas II-III. Po pięciu minutach wygrywamy 10:0 i do boju wchodzą maluszki. Pierwsza połowa kończy sie wynikiem 11:6 a wiec najmłodsze nasze adeptki rzucają bramkę ku uciesze całej drużyny. Drugą odsłonę rozpoczyna pierwszy skład i po siedmiu minutach oraz wyniku 21:6 swoją walkę znowu rozpoczynają maluszki. Ostatecznie wygrywamy 25-12. BRAWO!!!

Jak widać 13 to nie tylko pech:)

Na wszystkie uczestniczki ligowego turnieju czekało przepyszne ciasto przygotowane przez Mamy naszych zawodniczek, Panie Brzozowską, Tutak, Berent, Czyżewską, Głodowską, Jałmużną i Andryszczyk. Dzięki:)Starsze Liderki pomagały w „ogarnięciu” stolika sędziowskiego, im również dziękujemy:).

     Jesteśmy w najlepszej czwórce Mazowsza i teraz walczymy o jak najlepsze w niej miejsce.

Cieszy nas fakt, że potrafimy stworzyć już nie tylko zespół ale sposób na spędzenie czasu dla wielu dziewcząt z tak szerokiego przedziału wiekowego. Do bardzo fajnej gry dochodzą również fajne wyniki i taka mała wioska rywalizuje jak równy z równym z klubami z wielkich miast jak Warszawa, Siedlce, Piaseczno, Marki, Radzymin i inne. Świadczy to o twardym charakterze Winniczanek, ich wielkim sercu do pracy, Rodzicom dbającym o rozwój swoich pociech oraz oddanym opiekunom. Jest to nasz wielki sukces. Doceniają nas nasi przeciwnicy i oglądając w Winnickiej szkole nasze osiągnięcia z piłki ręcznej sa pełni podziwu. Doceniajmy co mamy:)

 

        Dziękujemy za wsparcie wszystkim, którzy nam pomagają. Z  Winnicy są to: Radni Gminy z Wójtem Robertem Wróblewskim, Pan Andrzej Zaręba Dyrektor Szkoły, Pani Ewa Dulińska właścicielka firmy „Daria”, Pan Wojciech Jamiołkowski Prezes Zakładu Mleczarskiego, Pan Krzysztof Walendziewski Prezes EFRNKiS, Pan Ireneusz Górecki Prezes BS, Pan Stefan Winnicki właściciel sklepu JanWin a z naszego Powiatu, Pan Andrzej Grabowski właściciel firmy „Polmlek”, Pan Jan Kaczmarczyk właściciel firmy „Drogi i Mosty” i Pan Józef Łatyfowicz właściciel firmy „Isbud”.

 Dziewczęta ciężko pracują na treningach, poświęcające tyle czasu na swoje hobby, aby godnie reprezentować nasz Powiat. Zasługują aby docenić ich wysiłek. Czekamy na chętnych, którzy mają ogromne serce i chcą wesprzeć nasze maluchy. Wierzymy, że w Naszym Powiecie są firmy potrafiące docenić wysiłek młodych ludzi. Kontakt do opiekuna dziewcząt 606-726-946.

 

Skład naszego zespołu:

Kinga Czyżewska, Asia Śmietańska, Martyna Berent, Julia Kobrzyńska, Nadia Jasińska, Emilia Głodowska, Karolina Mączyńska, Gabrysia Jałmużna, Zosia Brzozowska, Kornelia Kaźmierczak, Patrycja Kowalewska, Maja Staniszewska, Anna Szmit, Julia Winnicka, Nikola Zaręba, Amelia Kwiatkowska, Sandra Andryszczyk.

Opiekunowie: Marzena Staniszewska-Szeliga i Tomasz Szeliga

Kolejny występ Winniczanek to 20 marca w Warszawie rocznik 2008 oraz 27 marca w Siedlcach rocznik 2009. Trzymamy kciuki za fajną, zaciętą grę.

 

Sponsor LUKS „Lider”

Zakład Mleczarski Winnica Sp. z o. o.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *