206

8 maja Liderki z rocznika 2008 rozegrały w Karczewie pierwszy turniej finałowy mazowieckiej ligi najlepszej ósemki Mazowsza a dzień później rocznik 2009 wystąpił na turnieju ligowym w Siedlcach.

Starsze Winniczanki rozegrały swoje pierwsze mecze od 19 grudnia. Było widać to w grze. Walczyliśmy ale brakowało pewności.  Dziewczęta grały naprawdę fajne mecze z Karczewem i Małkinią, wypracowały sobie wiele sytuacji do zdobycia bramek ale zabrakło skuteczności. Wyniki 6:17 z Karczewem oraz 12:28 z Małkinią nie odzwierciedlają tego co działo się na boisku, ponieważ nasze dziewczęta zostawiły na parkiecie „kawał serca”. Jedno co widać to ogromna przewaga fizyczna przeciwniczek. Od lat jesteśmy do tego przyzwyczajeni, po prostu nasze zawodniczki „doganiają” fizycznie koleżanki z innych zespołów dopiero w drugim roku młodziczki, czyli mamy dwa lata pracy. Biorąc to pod uwagę bardzo cieszy nas postawa naszych liderek i nie możemy doczekać się co czeka nas w kolejnych występach.

Maluszki z klasy piątej i czwartej w piękną niedzielę pojechały na turniej ligowy do Siedlec. Niestety nie mogły pojechać aż cztery podstawowe zawodniczki i w pierwszej siódemce musiały grać nasze najmłodsze pociechy z klasy drugiej i trzeciej. Ponieważ są to rozgrywki najlepszej trójki zespołów z Mazowsza liczyliśmy się z wysokimi porażkami. Dwumiesięczna przerwa w grze też nie napawała optymizmem. Jak wielkie było nasze zdziwienie gdy w meczu z gospodyniami walczyliśmy jak równy z równym. Do przerwy wygrywaliśmy nawet 14:11. Dopiero na piętnaście sekund przed końcem dziewczęta z Siedlec doprowadziły do remisu 19:19. O wszystkim zadecydowały karne które przegraliśmy 1:2 ale i tak nasze zawodniczki zagrały jak mówi to młodzież „petardę”. Drugi mecz graliśmy zaraz po pierwszym i choć brakowało sił (mieliśmy tylko dwie zmiany) nasze liderki walczyły bardzo dzielnie z koleżankami z Radzymina. Choć przewaga fizyczna była ogromna to nasze maluchy nadrabiały sprytem. Choć przegrywamy 10:22 to po naprawdę super walce.

Takie dziewczęta jak Winnickie Liderki warte są „wszystkich pieniędzy” i należy je doceniać. Brawo dziewczęta!!!

Kolejny turniej dla rocznika 2008 odbędzie się 17 maja w Mławie, gdzie zagramy z gospodyniami oraz koleżankami z Wilanowi Warszawa, a dla rocznika 2009, 21 maja w Radzyminie.

 

Skład naszego zespołu 2008:

Olga Gołębiewska, Kinga Czyżewska, Asia Śmietańska, Małgosia Kopycińska, Wiktoria Rzeczkowska, Weronika Kiela, Jessica Strauch, Dygus Blanka, Julia Kobrzyńska, Nadia Jasińska, Emilia Głodowska, Sandra Andryszczyk, Karolina Mączyńska

Skład naszego zespołu 2009:

Nadia Jasińska, Emilia Głodowska, Zosia Brzozowska, Karolina Mączyńska, Kinga Czyżewska, Asia Śmietańska, Ania Szmit, Nikola Zaręba, Maja Staniszewska.

Opiekunowie: Marzena Staniszewska – Szeliga oraz Tomasz Szeliga.

 

Dziękujemy Wójtowi Gminy Panu Robertowi Wróblewskiemu wraz z  Radnymi, Prezesowi Zakładu Mleczarskiego w Winnicy Panu  Wojciechowi Jamiołkowskiemu oraz Pani Ewie Dulińskiej właścicielce firmy „Daria” za wspieranie finansowe piłki ręcznej.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *