225

Zwykłe rzeczy w niezwykłych celach, tak można nazywać kolejne zaplanowane wyjazdy  zawodników Lidera, charakteryzujące się zdrową rywalizacją. Tym razem po raz drugi 16 marca 2024 Klub Lider uczestniczył w Biegu na Szczyt Rondo1, to 40-piętrowa wieża oddana do użytku w 2006 roku, znajduje się w centrum warszawskiej dzielnicy biznesowej, przy Rondzie ONZ, w pobliżu stacji metra RONDO ONZ oraz dworca Warszawa Centralna. Czworo naszych zawodników pojechało zmierzyć się z 38 piętrem i wesprzeć Stowarzyszenie SOS Wioski dziecięce w Polsce, przekazując na rzecz Wioski SOS w Kraśniku przychód z opłat startowych. W biegu po schodach debiutowali Anna Paź i Dariusz Jakubowski, dla Paweła Karasiewicza  i Mariusza Kucharczyka to kolejne zawody w których postanowili wystartować.

Każdy z nas miał do pokonania 836 schodów. Start odbywał się pojedynczo w 15 sekundowych odstępach. Charakterystycznym dla tego biegu była bardzo duża obecność strażaków, ponieważ mogą oni w ten sposób trenować i doskonalić swoje umiejętności, ale nasz wspaniały stażak Rafał Darkowski w tym roku nie mógł wziąć udziału w zawodach. Strażacy pokonują ten dystans z 20 kilogramowym osprzętem i ten sposób poprzez zabawę mogą się  przygotować się do codziennej służby.

Bieg po schodach trwa krótko, to tylko kilka minut, ale widok śródmieścia już na górze wynagradza trud i brak powietrza. Towerruning  to zawody bez dużego natłoku ludzi jak w tradycyjnych zawodach. Wysoki poziom organizacyjny wydarzenia,  duża indywidualność, przestrzeń, muzyka mili ludzie, a krążąca maskotka urzędnika Rondersa rozbrajała i rozbawiała zawodników przed startem. Udział w Biegu na Szczyt Rondo1 powoduje, że chce się tam wrócić i poprawić swój wynik. Bieganie po schodach to trening mający inny wymiar,  organizm musi walczyć z brakiem tlenu i adaptować się do istniejących warunków, ale  może być też bardzo progresywny dla  naszej ogólnej kondycji i zdrowia  w zależności od tego jakie ambitne cele chcemy osiągać. Bardzo ambitne cele osiągnęła cała czwórka lisów, ponieważ potwierdziła wysoki poziom sportowy.

Lp.Imię i NazwiskoCzas netto
1Paweł Karasiewicz6: 16
2Mariusz Kucharczyk6: 21
3Dariusz Jakubowski7: 11
4Anna Paź9: 56

Biegi po schodach stają się coraz bardziej popularne w wielu miastach w Polsce ze względu na niezależność od pogody. Są już organizowane takie biegi, ale nie na aż dużych wysokościach. Na Rondo1 przyjechało prawie 600 biegaczy, miłośników towerruningu, triathloniści, ultrakolarze, pływacy, reprezentanci z 16 krajów, niektórzy z nich przygotowywują przez takie zawody do podobnego biegu przed mistrzostwami świata w Tajpej. Swoją obecność na wydarzeniu zapowiedziała m.in. aktorka Maria Dębskaktóra jest ambasadorką SOS Wioski Dziecięce w Polsce, a w biegu wystartuje autor kryminałów i dziennikarz Wojciech Chmielarz. Po raz kolejny z biegiem w Rondo 1 zmierzy się też triathlonistka, ultrakolarka, biegaczka i pływaczka Maja Makowska, znana w sieci jako Sugar Woman, która jest pierwszym diabetykiem na świecie mogącym pochwalić się ukończonym Double IronMan.

Kolejna przygoda biegowa zakończona dobrymi wynikami i wesołą zabawą. Trenujemy dalej, poprawiamy kondycję i czekamy na wiosenne starty.

Serdecznie podziękowania dla naszych partnerów, dzięki którym możemy realizować nasze sportowe zmagania:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *