165

16 listopada Maluchy Lidera Winnica z rocznika 2008-11 rozegrały drugi turniej mazowieckiej ligi. Gospodarzem był zespół z Radziejowic a my graliśmy z zespołem „Varsovi” Warszawa oraz „Jedynki” Przysucha.

Z powodu choroby nie mogła wystąpić nasza świetna bramkarka Weronika Kiela, ale na nasze szczęście godnie zastąpiła ją Marta Ostaszewska. W pierwszym spotkaniu z koleżankami z Varsovi choć pierwsi straciliśmy bramkę to już po pięciu minutach wygrywaliśmy 6:2, po dziesięciu 12:2 a do szatni schodziliśmy wygrywając 14:4. Świetnie grały wszystkie dziewczęta co raz bombardując bramkę przeciwniczek. Do niezatrzymania były rzuty Olgi Gołębiewskiej, Jessicy Strauch, Kingi Krawczyk czy Wiktorii Rzeczkowskiej. Nawet zmienniczki z III klasy Karolina Mączyńska, Julia Kobrzyńska, Nadia Jasińska czy Sandra Andryszczyk walczyły dzielnie i nie ustępowały na krok przeciwniczkom. Druga odsłona to również nasza przewaga i świetna postawa pozostałych dziewcząt, Kingi Czyżewskiej, Asi Śmietańskiej, Martyny Berent czy Małgosi Kopycińskiej. Ostatecznie wygrywamy 25:6. Cieszy wynik ale przede wszystkim to, że grały wszystkie dziewczęta i wszystkie grały z wielkim zaangażowaniem.

Drugi mecz to potyczka z koleżankami z Przysuchy, z którymi wygraliśmy na pierwszym turnieju w Winnicy. Od pierwszych minut tego spotkania również nie było złudzeń kto na dzień dzisiejszy posiada większe umiejętności. Pomimo bardzo walecznej postawy koleżanek z Przysuchy w dziesiątej minucie wygrywamy 12:2 a nasza trzecia klasa „dowozi” na przerwę wynik 13:7 dla nas. Po kilku akcjach drugiej odsłony wygrywamy już 22:8  a całe spotkanie 24:14.

Dużym plusem turnieju było to, że każda z naszych zawodniczek grała w dużym wymiarze czasowym, bo dla nas niej jest ważny wynik tylko podwyższanie umiejętności każdej z dziewcząt.

W czterech meczach mamy komplet zwycięstw, prowadzimy w naszej grupie i to też oczywiście cieszy w szczególności dziewczęta i Rodziców.

Kolejnym występem Maluchów będzie trzeci turniej ligowy w Karczewie 23 listopada gdzie zagramy z gospodyniami oraz rewanż z koleżankami z Warszawy. Trzymamy kciuki za występ naszych zawodniczek.

Skład zespołu:

Olga Gołębiewska, Kinga Czyżewska, Asia Śmietańska, Kinga Krawczyk, Małgosia Kopycińska, Martyna Berent, Wiktoria Rzeczkowska, Jessica Strauch, Jasińska Nadia, Mączyńska Karolina, Ostaszewska Marta, Julia Kobrzyńska, Sandra Andryszczyk.

Opiekun Tomasz Szeliga.

 

Dziękujemy za pomoc wszystkim którzy nas wspierają

zarówno organizacyjnie jak i finansowo. To również Ich sukces!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *