174

17 listopada „starszaki” z Lidera Winnica rozegrały w Warszawie ostatni turniej I rundy mazowieckiej ligi młodziczek rocznik 2005.

Już wcześniej zapewniliśmy sobie awans do najlepszej ósemki Mazowsza i turniej w warszawskiej Kontrze chcieliśmy ukierunkować na jak najdłuższą grę zmienniczek a nie na wynik i liczyliśmy się z porażkami. Do tego na zgrupowaniu Kadry Mazowsza Oliwia Pniewska nabawiła się kontuzji i postanowiliśmy, że 17 listopada nie wystąpi i będzie dopingowała koleżanki z ławki rezerwowych a to bardzo ważna zawodniczka dla naszego zespołu.

Pierwszy mecz to potyczka z bardzo fajnym zespołem z Regimina. Do trzynastej minuty czyli stanu 6:6 graliśmy bardzo przyzwoicie. Później robiliśmy błąd za błędem dając sobie rzucić sześć bramek z rzędu nie zdobywając żadnej. Do szatni schodzimy przegrywając 7:13. W drugiej odsłonie gramy bramka za bramkę i przegrywamy 20:27. Na pochwałę zasługuje postawa Klaudii Światkowskiej, która zdobyła 12 bramek co jest Jej rekordem w lidze.

W drugim spotkaniu które od pierwszego dzieliło tylko 30 minut przerwy, graliśmy z bardzo silną Wilanowią, którą pokonaliśmy na ich parkiecie jedną bramką. Tylko mecz się rozpoczął a już straciliśmy kolejną kluczową zawodniczkę Wiktorię Olkowską, która nabawiła się kontuzji po nieładnym faulu przeciwniczki. Zostaliśmy bez zmiany. Efekt to szybki „odjazd” Warszawianek. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 6:14 a całe spotkanie 11:26. Już 8 grudnia rozegramy w Warszawie rewanż za to spotkanie w fazie finałowej i liczymy na to, że wystąpimy w pełnym składzie.

Taki turniej to zimny prysznic, który jest czasami potrzebny, aby pamiętać o potrzebie ciężkiej pracy na treningach i tym, że każda zawodniczka powinna dawać z siebie na nich zawsze sto procent, bo nie wiadomo kiedy będzie grała całe spotkania i wiele będzie zależało od Jej postawy.

Najbliższe plany „starszaków” to 24 listopada pierwszy mecz w fazie finałowej i jechać będziemy do Radomia.

 

Skład zespołu:

Ewelina Lisiecka, Sylwia Kowalska, Natalia Czyżewska, Ela Mierzejewska, Wiktoria Olkowska, Karolina Królak, Oliwia Pniewska, Maja Gizińska, Oliwia Dłutowska, Klaudia Światkowska. Opiekun Tomasz Szeliga.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *