162

23 listopada Maluchy Lidera Winnica z rocznika 2008-11 rozegrały już trzeci turniej mazowieckiej ligi. Gospodarzem był zespół z Karczewa a my graliśmy z gospodyniami oraz rewanż z zespołem „Varsovi” Warszawa.

Po świetnych dotychczasowych występach liczyliśmy na dalszą fajną grę naszych zawodniczek.

W pierwszym spotkaniu z gospodyniami, z którymi przegraliśmy w maju mazowiecki finał „Ręcznej na Orlikach”  liczyliśmy na ciekawe spotkanie i się nie przeliczyliśmy. Jako pierwsi straciliśmy bramkę ale po kolejnych dziesięciu minutach prowadziliśmy 6:1. Świetnie grały Olga Gołębiewska, Jessica Strauch, Kinga Krawczyk, Wiktoria Rzeczkowska, Asia Śmietańska, Małgosia Kopycińska, Kinga Czyżewska i w bramce Weronika Kiela. Gdy zrobiliśmy zmiany i daliśmy szanse pokazania się maluchom z III klasy, te w pełni to wykorzystały i dowiozły do przerwy wynik 9:4. Brawa za walkę dla Karolina Mączyńskiej, Julii Kobrzyńskiej, Nadii Jasińskiej, Sandry Andryszczyk i Martynki Berent. Druga odsłona to również nasza przewaga i świetna postawa dziewcząt. Do czasu zmiany w 25 minucie starszaki wypracowały przewagę 15:5 a maluchy dzielnie walczyły aby ją utrzymać. Ostatecznie wygrywamy 16:7. Brawo. Cieszy to, że potrafiliśmy wygrać z zespołem, który pokonał nas w maju.

Drugi mecz to rewanżowy mecz z koleżankami z Varsovi, z którymi wygraliśmy tydzień temu w Radziejowicach. Od pierwszych minut wypracowaliśmy sobie bezpieczną przewagę i gdy w 10 minucie wchodziły maluchy wygrywaliśmy 12:4. Do przerwy wygrywamy 15:6. Pomimo bardzo walecznej postawy koleżanek Warszawy w drugiej połowie prowadziliśmy już 29:6, by ostatecznie wygrać całe spotkanie 29:10.

Brawo Maluchy, za postawę, waleczność, nieustępliwość i ciągłe podnoszenie umiejętności

W sześciu meczach mamy komplet zwycięstw, prowadzimy w naszej grupie i to też oczywiście cieszy w szczególności dziewczęta i Rodziców.

Kolejnym występem Maluchów będzie czwarty turniej ligowy w Warszawie 14 grudnia gdzie zagramy z koleżankami z Karczewa i Radziejowic. Trzymamy kciuki za występ naszych zawodniczek.

Dziękujemy za zaangażowanie Rodzicom, Radzie Gminy Winnica na czele z Panem Wójtem Robertem Wróblewskim, Dyrekcji ZPO Winnica z Panem Andrzejem Zarębą i Anną Jacek Walesiak, oraz naszym Przyjaciołom- Sponsorom: Zakład President w Winnicy z Panią Prezes Barbarą Rudnik, Zakłady Polmlek Pana Andrzeja Grabowskiego, Pan Stefan Winnicki sklep Topaz w Winnicy, Bank Spółdzielczy z Winnicy z Prezesem Panem Ireneuszem Góreckim, Zakład Daria Pani Ewy Dulińskiej, Firma „Walkrys” Państwa Walendziewskich, Firma „Drogi i Mosty” Pana Jana Kaczmarczyka, Firma Gerpol Pana Krzysztofa Gierczaka, oraz „Isbud”, Piekarnia „Białczak”, Hurtownia „Limonka”, „Glazbud”, Starostwo Powiatowe w Pułtusku z Panem Starostą Janem Zalewskim, Zakład Mięsny „Lenarcik”, „Budomur”, „Agrochemik”.