161

23 listopada Maluchy Lidera Winnica z rocznika 2008-11 rozegrały już trzeci turniej mazowieckiej ligi. Gospodarzem był zespół z Karczewa a my graliśmy z gospodyniami oraz rewanż z zespołem „Varsovi” Warszawa.

Po świetnych dotychczasowych występach liczyliśmy na dalszą fajną grę naszych zawodniczek.

W pierwszym spotkaniu z gospodyniami, z którymi przegraliśmy w maju mazowiecki finał „Ręcznej na Orlikach”  liczyliśmy na ciekawe spotkanie i się nie przeliczyliśmy. Jako pierwsi straciliśmy bramkę ale po kolejnych dziesięciu minutach prowadziliśmy 6:1. Świetnie grały Olga Gołębiewska, Jessica Strauch, Kinga Krawczyk, Wiktoria Rzeczkowska, Asia Śmietańska, Małgosia Kopycińska, Kinga Czyżewska i w bramce Weronika Kiela. Gdy zrobiliśmy zmiany i daliśmy szanse pokazania się maluchom z III klasy, te w pełni to wykorzystały i dowiozły do przerwy wynik 9:4. Brawa za walkę dla Karolina Mączyńskiej, Julii Kobrzyńskiej, Nadii Jasińskiej, Sandry Andryszczyk i Martynki Berent. Druga odsłona to również nasza przewaga i świetna postawa dziewcząt. Do czasu zmiany w 25 minucie starszaki wypracowały przewagę 15:5 a maluchy dzielnie walczyły aby ją utrzymać. Ostatecznie wygrywamy 16:7. Brawo. Cieszy to, że potrafiliśmy wygrać z zespołem, który pokonał nas w maju.

Drugi mecz to rewanżowy mecz z koleżankami z Varsovi, z którymi wygraliśmy tydzień temu w Radziejowicach. Od pierwszych minut wypracowaliśmy sobie bezpieczną przewagę i gdy w 10 minucie wchodziły maluchy wygrywaliśmy 12:4. Do przerwy wygrywamy 15:6. Pomimo bardzo walecznej postawy koleżanek Warszawy w drugiej połowie prowadziliśmy już 29:6, by ostatecznie wygrać całe spotkanie 29:10.

Brawo Maluchy, za postawę, waleczność, nieustępliwość i ciągłe podnoszenie umiejętności

W sześciu meczach mamy komplet zwycięstw, prowadzimy w naszej grupie i to też oczywiście cieszy w szczególności dziewczęta i Rodziców.

Kolejnym występem Maluchów będzie czwarty turniej ligowy w Warszawie 14 grudnia gdzie zagramy z koleżankami z Karczewa i Radziejowic. Trzymamy kciuki za występ naszych zawodniczek.

Dziękujemy za zaangażowanie Rodzicom, Radzie Gminy Winnica na czele z Panem Wójtem Robertem Wróblewskim, Dyrekcji ZPO Winnica z Panem Andrzejem Zarębą i Anną Jacek Walesiak, oraz naszym Przyjaciołom- Sponsorom: Zakład President w Winnicy z Panią Prezes Barbarą Rudnik, Zakłady Polmlek Pana Andrzeja Grabowskiego, Pan Stefan Winnicki sklep Topaz w Winnicy, Bank Spółdzielczy z Winnicy z Prezesem Panem Ireneuszem Góreckim, Zakład Daria Pani Ewy Dulińskiej, Firma „Walkrys” Państwa Walendziewskich, Firma „Drogi i Mosty” Pana Jana Kaczmarczyka, Firma Gerpol Pana Krzysztofa Gierczaka, oraz „Isbud”, Piekarnia „Białczak”, Hurtownia „Limonka”, „Glazbud”, Starostwo Powiatowe w Pułtusku z Panem Starostą Janem Zalewskim, Zakład Mięsny „Lenarcik”, „Budomur”, „Agrochemik”.

Skład zespołu:

Weronika Kiela, Olga Gołębiewska, Kinga Czyżewska, Asia Śmietańska, Kinga Krawczyk, Małgosia Kopycińska, Martyna Berent, Wiktoria Rzeczkowska, Jessica Strauch, Jasińska Nadia, Mączyńska Karolina, Nikola Rakowska, Julia Kobrzyńska, Sandra Andryszczyk.

Opiekunowie Tomasz Szeliga, Marzena Staniszewska – Szeliga

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *