317

W sobotę 16.09.2023 r. wzięliśmy udział w Turnieju Koszykówki 3×3 o puchar Burmistrza Pułtuska z okazji Dni Patrona Pułtuska. Skonstruowaliśmy skład złożony z kilku nowych młodych zawodników (Jakub Zawieska, Kacper Bartczak – cieszymy się, że dołączyliście do ekipy, Jakub Bryśkiewicz niestety chory), do tego Jacek Bryśkiewicz oraz Paweł Kowalczyk. Na miejscu połączyliśmy siły z Konradem Putrzyńskim oraz zaprzyjaźnionym z Miastem Pułtusk Dawidem Kun pochodzącym z Węgier. Mieszanka ta okazała się bardzo fajnym połączeniem.

Turniej niestety zaczęliśmy od dwóch porażek z najsilniejszymi ekipami w tym dniu JamTamTam Wyszków 20:5 Lider Winnica.

oraz Grzechotniki 13:2 Lider Winnica.

Nie przejęliśmy się specjalnie, bo przyjechaliśmy na ten turniej zbierać doświadczenie, a przede wszystkim dobrze się bawić. Następnie przyszły łatwiejsze mecze. Starcie z Zatorami poszło nam o wiele lepiej. Mimo nerwowego początku, utrzymaliśmy dosyć dobrą skuteczność rzutów i dzięki kilku trójkom pod koniec pewnie wygraliśmy Lider Winnica 12:6 Zatory.

Kolejny mecz to starcie z dobrze nam znaną ekipą Team Gregi. Od początku dosyć dobrze nam szło i wygrywaliśmy 8:5, niestety zbyt gorąca lisia krew ,która płynie w naszych żyłach sprawiła, że zaczęliśmy nerwowo grać i więcej faulować. Doświadczeni przeciwnicy skutecznie wykorzystali tą sytuację i wypunktowali nas z linii rzutów osobistych. Mecz przegrywamy minimalnie. Team Gregi 9:8 Lider Winnica. Jak się później okazało ta minimalna porażka jednym koszem pozbawiła nas 3. miejsca w całym turnieju.

Ostatni mecz graliśmy z Nasielskiem. Początek bardzo wyrównany, punkt za punkt. Przy wyniku 5:5 Lider zaczął lepiej grać w obronie i skuteczniej wykorzystywać sytuacje do wjazdu pod kosz. Dzięki temu ostatecznie wygrywamy ten mecz 12:6 i zajmujemy dobre 4. miejsce w Turnieju.

Dziękujemy bardzo organizatorom za zaproszenie i wspólną zabawę. Liczymy, że zarówno Pultovia Pułtusk jak i Lider Winnica będą w niedługim czasie organizatorami kolejnych zmagań.

Uwaga jeśli ktoś chciałby przyłączyć się do naszej drużyny zarówno do Seniorskiej 3×3 oraz nowo powstałej sekcji dla dzieci i młodzieży to zapraszamy do kontaktu: liderwinnica@gmail.com lub telefonicznie 696 513 105 – Jacek Bryśkiewicz.

Zdjęcia: Dominik Gregajtys i archiwum własne.

Serdecznie podziękowania dla naszych partnerów dzięki, którym możemy realizować nasze sportowe zmagania:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *