217

W niedzielne popołudnie, 7 sierpnia 2022 w Winnicy odbył się turniej koszykówki WaBasket Winnica 3×3. O tytuł najlepszej drużyny walczyło 10 zespołów: LKS Lotos Jabłonna, Lider Winnica, GoldenLions, Błonie Basket, 840 przez 2, Kontra Przasnysz, Hardcorowcy, Pułtusk, Wir i Perła, Trzy Paski na Dresie. Turniej otworzył prezes LUKS Lider Winnica Marcin Kozłowski oraz wójt gminy Winnica pan Robert Wróblewski.

Rywalizacja turniejowa początkowo przebiegała w systemie grupowym „każdy z każdym”, a kolejnym etapem była faza pucharowa. Nad przebiegiem turnieju czuwali doświadczeni sędziowie dbający o sprawny przebieg rozgrywek.

• Hardcorowcy – Pułtusk 15:28
  • Wir i Perła – Trzy Paski na Dresie 10:0 (walkower)
  • Kontra Przasnysz – Pułtusk 10:17
  • Hardcorowcy – Wir i Perła 15:26
  • Pułtusk – Trzy Paski na Dresie 10:0 (walkower)
  • Kontra Przasnysz – Wir i Perła 15:17
  • Hardcorowcy – Trzy Paski na Dresie 10:0 (walkower)

Drużyny LKS Lotos Jabłonna oraz Pułtusk pewnie wygrały wszystkie swoje mecze w grupach i awansowały z pierwszego miejsca do dalszego etapu turnieju. Miejsca drugie w grupach zajęły Błonie Basket oraz Wir i Perła, które tylko raz musiały uznać wyższość rywala.

Po fazie grupowej zostały rozegrane mecze półfinałowe.

Półfinał 1

LKS Lotos Jabłona – Wir i Perła 23:21

Pierwszy mecz półfinałowy trzymał w napięciu do samego końca. Po wyrównanej pierwszej połowie meczu drużyna z Jabłonny wyszła na kilkupunktowe prowadzenie, którego nie oddała do końca meczu i tym samym awansowała do finału turnieju. W drużynie z Wyszkowa najlepszym punktującym był Alek Augustyniak, który dwoił się i troił, ale bez wsparcia kolegów z drużyny musiał uznać wyższość rywala.

Punkty:

LKS Lotos Jabłonna : Tański 9 pkt., Gronowski 10 pkt., Chylewski 4 pkt.

Wir i Perła : Augustyniak 15 pkt, Karczewski 4 pkt.

Półfinał 2

Pułtusk – Błonie Basket 23:15

Drugi mecz półfinałowy to dobra energia i wiara w sukces duetu Gródek-Kossek z drużyny z Pułtuska. Chłopaki wspierali się przez cały mecz co skutkowało szybkimi kontratakami, na które odpowiedzi nie mógł znaleźć zespół z Błonia.

Punkty:

Pułtusk: Gródek 10 pkt., Kossek 13 pkt.

Błonie Basket: Dybek 2 pkt., Izbicki 3 pkt., Bach 4 pkt., Półka 2 pkt., Kaliszkiewicz 4 pkt.

Mecz o III miejsce

Wir i Perła – Błonie Basket 26:19

Mecz pocieszenia, bo tak można nazwać mecz o 3. miejsce cieszył oko do końcowych minut. Tym razem lider zespołu Wir i Perła, Alek Augustyniak dostał wsparcie od kolegi z drużyny co przyczyniło się do końcowego sukcesu całej drużyny w postaci 3. miejsca w całym turnieju.

Punkty:

Wir i Perła: Augustyniak 14 pkt., Karczewski 12 pkt.

Błonie Basket: Dąbek 2 pkt., Izbicki 2 pkt., Bach 7 pkt., Kaliszkiewicz 8 pkt.

FINAŁ

LKS Lotos Jabłonna – Pułtusk 24:16

W wielkim finale spotkały się zespoły, które do tej pory miały komplet zwycięstw. Początek meczu należał do zespołu z Pułtuska, który szybko wyszedł na kilkupunktowe prowadzenie. Z upływem kolejnych minut jednak coś się zacięło w grze koszykarzy z Pułtuska, którzy mieli problem z kreowaniem gry, a także oddawaniem rzutów z półdystansu. Lotos po słabym początku meczu zaczął grać jak z nut. Wychodziło im wszystko – rzucali celnie spod kosza, jak i raz po raz precyzyjnie oddawali rzuty z dalszej odległości głównie za sprawą Huberta Gronowskiego. Zespół z Pułtuska nie mógł złapać odpowiedniego rytmu i musiał uznać wyższość koszykarz z Jabłonny, którzy zostali Mistrzem WaBasket Winnica 2022!

Punkty:

LKS Lotos Jabłonna: Tański 6 pkt., Gronowski 12 pkt., Chylewski 6 pkt.

Pułtusk: Gródek 4 pkt., Kossek 6 pkt., Prusinowski 6 pkt.

Marcin Kozłowski

I Miejsce LKS Lotos Jabłonna

Król Strzelców Andrzej Tański 56 pkt.

Turniej został zorganizowany w ramach zadania „Winnicki Festiwal Sportowy” dofinansowanego z środków budżetu Państwa z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Dziękujemy za wsparcie finansowe Gminie Winnica oraz naszym sponsorom: firmie Empra i Zakładowi Mleczarskiemu w Winnicy. Za udostępnienie obiektów sportowych dziękujemy Zespołowi Placówek Oświatowych w Winnicy.