182

25 października rozpoczęliśmy rywalizację w mazowieckiej lidze rocznika 2008. W naszej grupie występuje pięć zespołów a do naszej Winnicy przyjechały ekipy z Mławy i Warszawy „Wesołej”. Z powodu kwarantanny nie przyjechał zespół z Zielonki.

W pierwszym spotkaniu graliśmy z koleżankami z Mławy. Niestety początek to gra na zasadzie aby jak najmniej przegrać. Nadal w głowie siedziały stare „demony” z poprzedniego sezonu. Efekt już po czterech minutach przegrywamy 1:4. Bierzemy czas zmieniamy nastawienie, zaczynamy walczyć i po kolejnych czterech minutach jest 5:5 a w dziesiątej 6:6. Mamy sytuacje na wyjście na prowadzenie ale nie zdobywamy bramki. Najważniejsze jest to że walczymy i wynik do przerwy 8:13 bardzo nas cieszy. Już chyba dziewczęta zrozumiały, że potrafią walczyć z każdym zespołem.  Po kilku minutach drugiej połowy dajemy grać dziewczętom z klasy czwartej bo wynik nie jest dla nas najważniejszy. Ostatecznie przegrywamy 11:30 ale wynik ten nie odzwierciedla walki na boisku. Następnym razem mamy za zadanie nie grać od czwartej tylko od pierwszej minuty.

Drugie spotkanie z koleżankami z „Wesołej” Warszawa szło nam jak „po grudzie”. Mieliśmy przewagę ale nie potrafiliśmy udokumentować tego bramkami. Do przerwy wygrywamy tylko 5:3 i się meczymy. Dopiero na pięć minut przed końcem odskakujemy na bezpieczne sześć bramek przewagi (13:7) i swoje umiejętności mogą pokazać młodsze zawodniczki. Ostatecznie wygrywamy 14:9. Plus tego spotkania jest taki, że potrafiliśmy pokonać własną niemoc i pokonać fajnie grające przeciwniczki.

Skład naszego zespołu:

Olga Gołębiewska, Kinga Czyżewska, Asia Śmietańska, Małgosia Kopycińska , Martyna Berent, Wiktoria Rzeczkowska, Weronika Kiela, Jessica Strauch, Karolina Mączyńska, Julia Kobrzyńska, Nikola Rakowska, Nadia Jasińska, Emilia Głodowska.

Opiekunowie: Marzena Staniszewska-Szeliga i Tomasz Szeliga

 

Dziękujemy za wsparcie płynące z Gminy Winnica oraz z Zakładu Mleczarskiego w Winnicy.

 

Kolejny turniej czeka nas 21 listopada  w Markach gdzie zagramy z koleżankami z Marek i Zielonki. Maluchy z 2009 rocznika zaczynają swoją grę 7 listopada turniejem w Radzyminie gdzie zagrają z zespołami z Marek i Radzymina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *