189

„Wiosenne Przebudzenie” to 2 z 4 Biegów Kwartetu Biegowego pt. „Cztery Pory Roku”

Celem biegu była popularyzacja biegania jako najprostszej formy ruchu i zdrowego stylu życia, integracja społeczności lokalnej oraz pomoc choremu Gabrysiowi Wesołowskiemu.

Gabryś ma zdiagnozowane mózgowe porażenie dziecięce, aby walczyć z chorobą, która może zniszczyć postawę ciała konieczna jest rehabilitacja. Terapia Maes, którą rehabilitowany jest od roku i 3 miesięcy na chwilę obecną przynosi efekt. Eliminować musimy spastyczność, ponieważ zły utrwalony wzorzec ruchu doprowadzić może do przykurczów, które niestety są leczone operacyjnie. Chcemy uniknąć zabiegów chirurgicznych stąd prośba o wsparcie rehabilitacji Gabrysia.

W biegu wystartowała nasza lisia rodzinka Państwa Magdy i Pawła Krawczyków która wróciła do domu z pucharem !!! Zapraszamy do krótkiej relacji 🙂

 

Relacja Pawła:

Nie mogliśmy się doczekać  startów biegowych, które były odwoływane z powodu pandemii. Dziś wreszcie nadarzyła się okazja. Wiosenne Przebudzenie to drugi bieg z kwartetu biegowego Cztery Pory Roku organizowanego przez #PlońscyPatryioci. Bieg miał charakter charytatywny i zyski z pakietów zostały przekazane przez organizatorów dla Gabrysia. Bieg odbył się w terenie leśnym w Kucharach Królewskich🌲🌳. To dopiero drugi akcent sportowy w 2020 roku, biegaczy z #LiderWinnica. Moja piękniejsza i zdolniejsza połowa Magdalena😍 po trzymiesięcznej kwarantannie nie straciła formy🏃‍♀️. Na dystansie 6 km była bezkonkurencyjna. Pewnie zwyciężyła wśród kobiet, zajmując I miejsce open z czasem 28:17. Mi poszło o wiele gorzej. Bieg główny na dystansie 10 km ukończyłem z czasem 49:44🏃‍♂️. Mam nadzieję, że jeszcze w tym roku będzie możliwość dobrej zabawy i poprawienia swojej formy na innych zawodach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *