185

16 grudnia młodziczki rocznik 2005-6 z Lidera Winnica rozegrały ostatni w tym roku kalendarzowym mecz w mazowieckiej lidze. Wybraliśmy się na spotkanie do Zielonki.

Zespół przeciwniczek przegrał dwa tygodnie wcześniej tylko jedną bramką z zespołem Wilanowi więc wiedzieliśmy, że czeka nas ciężkie spotkanie. W pierwszej połowie do osiemnastej minuty gramy jeszcze bramka za bramkę (wynik 9:10 dla przeciwniczek) ale ostatnie siedem minut to aż siedem straconych przez nas bramek przy tylko dwóch zdobytych i na przerwę schodzimy przegrywając 11:17. Zabrakło nam sportowego „zęba”. Trzeba jednak obiektywnie zaznaczyć, że od końcówki pierwszej połowy aż do końca spotkania nie mogła ze względu na kontuzję grać nasza podstawowa zawodniczka, jedna z filarów zespołu Oliwia Pniewska. To miało również duży wpływ na postawę pozostałych naszych dziewcząt. W pełni zadowolone z gry w pierwszej połowie spotkania mogą być nasza bramkarka Sylwia oraz skrzydłowa Klaudia. Wychodziliśmy na drugą odsłonę z nadzieją, że coś zmienimy, pokażemy charakter. Do czterdziestej minuty nam się to nie udaje (przegrywamy 22:32) . Ostatnie dziesięć minut spotkania to dziewczęta jakie znamy z innych spotkań. Gramy jak z nut, same dłonie składają się do oklasków. W bramce wspaniale odbija Sylwia, a Ewelina która ją zmienia nie pozostaje gorsza, w obronie walczą Ela, Oliwia z Wiktorią a w ataku bramka za bramką rzucają Klaudia, Karolina i Majka. Zdobywamy dwanaście bramek tracąc tylko pięć i ostatecznie przegrywamy 34:37. Tak potrafią grać nasze zawodniczki, które warte są „każdych pieniędzy”. Brawo.

Skład zespołu:

Sylwia Kowalska, Ewelina Lisiecka, Ela Mierzejewska (5 bramek), Wiktoria Olkowska (1), Karolina Królak (8), Oliwia Pniewska (3), Maja Gizińska (3), Oliwia Dłutowska, Klaudia Światkowska (14). Opiekunowie Tomasz Szeliga i Marzena Staniszewska – Szeliga

Kolejny występ starszaków to turniej w Olecku w dniach 10-12 stycznia 2020 roku.