192

14 grudnia Maluchy ze szkoły podstawowej w Winnicy grające na co dzień w barwach Lidera Winnica w roczniku 2008 oraz 2009-10 wzięły udział w ostatnim turnieju ligi mazowieckiej rocznika 2008 oraz w II Ogólnopolskim Finale Turnieju Fit Camp (rocznik 2009-10). Już przed ostatnim naszym turniejem na Varsovi byliśmy pewni co do awansu do finałowej „szóstki” Mazowsza, której rozgrywki ruszają po feriach zimowych, więc mogliśmy sobie pozwolić na pojechanie tylko siedmioma zawodniczkami, bez zmiany (rocznik 2009 grał w tym samym czasie na Wilanowie w Fit Campie) ale za to dwa pełne mecze mogły rozegrać dziewczęta, które do tej pory grały mniej. Troszkę niefortunnie wypadło, że dwa nasze mecze na tym turnieju to potyczki z najsilniejszymi zespołami z Radziejowic i Karczewa. Jednak nasze zawodniczki grały bardzo dobrze i do przerwy wygrywały z koleżankami z Radziejowic 8:6. Dopiero po przerwie gdy widać było zmęczenie i brak zmian a przeciwniczki zaczęły grać obrona strefową, której my jeszcze nie uczymy, bo uważamy, że to za wcześnie dla tego rocznika koleżanki z Radziejowic wyszły na prowadzenie i ostatecznie wygrały 9:16. Jeszcze bardziej obawialiśmy się drugiego spotkania z ekipą z Karczewa, które graliśmy zaraz po meczu z Radziejowicami. Nie mając zmian to było duże wyzwanie. jednak nasze dziewczęta pokazały charakter i nie było momentu kiedy wynik byłby zagrożony. Do przerwy wygrywamy 6:3 a ostatecznie 13:6. Brawo dziewczęta. Z niecierpliwością czekamy na rundę finałową.

W tym samym czasie rocznik 2009-10 pod opieka Marzenki Staniszewskiej – Szeligi występował na Wilanowie w II Ogólnopolskim Finale Turnieju Fit Camp. W pierwszym spotkaniu dziewczęta pokonały koleżanki z SP 149 Łódź 28:5. W kolejnych dwóch meczach musiały uznać wyższość przeciwniczek z SP 341 Warszawa (15:29) i SP 300 Warszawa (11:22). W kolejnym spotkaniu po bardzo fajnej grze (do przerwy remis) nasze maluchy przegrały z SP 162 Łódź 7:13. Ostatni mecz o miejsce 7 to bardzo ciekawe spotkanie z wieloma zwrotami akcji. Przeciwnikiem były koleżanki z Przysuchy. Do przerwy przegrywamy dwoma bramkami 9:11. W drugiej odsłonie maluchy nie odpuszczały, walczyły, goniły. Zabrakło czasu i przegraliśmy 18:19 ale po świetnym występie. Brawo.

Skład zespołu:

Olga Gołębiewska, Kinga Czyżewska, Asia Śmietańska, Kinga Krawczyk, Małgosia Kopycińska, Martyna Berent, Wiktoria Rzeczkowska, Jasińska Nadia, Mączyńska Karolina, Ostaszewska Marta, Julia Kobrzyńska, Głodowska Nadia, Jałmużna Gabrysia, Krajewska Karolina, Inese Drewniak, Kiela Weronika, Rakowska Nikola.

Opiekunowie Marzena Staniszewska-Szeliga i Tomasz Szeliga.

 

Kolejnym występem Maluchów będzie turniej 25 stycznia w Jaktorowie.

Trzymamy kciuki za występ naszych zawodniczek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *