167

W dniach 20-22 września starszy zespół Lidera Winnica wziął udział w Piasecznie w IV Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej „Młodzi Szczypiorniści” w kategorii młodziczek rocznik 2005. Ciężko pracujemy od wakacyjnego obozu w Rybnie i bardzo chcieliśmy zobaczyć czy powoli idziemy w dobrym kierunku. W turnieju wystąpiło oprócz nas siedem zespołów i zagraliśmy najsprawiedliwszym systemem „każdy z każdym”. Już w pierwszym piątkowym meczu graliśmy z Kadrą woj. Lubelskiego. Na początku spotkania wypracowaliśmy sobie przewagę (7:1) by po chwili ją roztrwonić. Jednak druga połowa nie pozostawiła złudzeń kto jest lepszy i ostatecznie wygraliśmy 18:9 pomimo niewykorzystanych aż sześciu rzutów karnych. W spotkaniu kończącym pierwszy dzień turnieju rywalizowaliśmy z mocnym zespołem Olkusz II. Tutaj również nasze dziewczęta nie pozostawiły złudzeń kto jest lepszy i pewnie zwyciężyły 28:11. Sobotnie zmagania rozpoczęliśmy od dwóch meczy z zespołami gospodyń. Najpierw pokonaliśmy Piaseczno II aż 36:2 a następnie Piaseczno I 19:6. Spotkania te były rozgrzewką przed meczem z Olkuszem I który zamykał nasze sobotnie zmagania. Mecz był pełen walki ale niestety wielokrotnie zbyt brutalnej. Nasze zawodniczki jednak wytrzymały nerwy i wygrały 10:9. Za to spotkanie należą się wielkie słowa uznania. By zająć I miejsce w turnieju musieliśmy wygrać pierwszy niedzielny mecz z dziewczętami z Pruszkowa. Problem był taki, że przeciwniczki również miały szanse na zwycięstwo w turnieju a do tego grały bardzo dobrze. Po zaciętej pierwszej połowie w drugiej udowodniliśmy, że jesteśmy lepsi i wygraliśmy 18:16. Ostatni mecz turnieju z zespołem z Karczewa to również nasza wygrana 17:12 i z „oczkiem” czyli kompletem 21 punktów w siedmiu spotkaniach wygrywamy turniej w Piasecznie i mogły odebrać puchar z rąk Pani Burmistrz Piaseczna oraz Pana Zygfryda Kuchty „historii” piłki ręcznej w Polsce, medalisty Olimpijskiego oraz Mistrza Świata. Podziękowania dla Państwa Mierzejewskich za pomoc w transporcie dzieci.

Kolejność końcowa turnieju:

  1.  Winnica 21 punktów
  2. Kadra woj. Lubelskiego 17 punktów
  3. Olkusz I 16 punktów
  4. Pruszków 12 punktów
  5. Olkusz II 9 punktów
  6. Karczew 6 punktów
  7. Piaseczno I 3 punkty
  8. Piaseczno II 0 punktów

Wszystkie dziewczęta zasłużyły na wielkie brawa i nagrodę dla całego zespołu odebrała Ela Mierzejewska. Natomiast Oliwia Pniewska wybrana została najlepszą zawodniczką całego turnieju a do tego zdobyła największą liczbę bramek w całych zawodach (35) na które pracowały oprócz niej wszystkie koleżanki z zespołu. „Na papierze” nie mamy żadnych szans w konfrontacji z zespołami liczącymi po 14-16 zawodniczek z jednego rocznika, trenujących w klasach sportowych, gdzie jest dziesięć godzin piłki ręcznej w tygodniu. Klasy takie bardzo chętnie tworzą organy prowadzące, ponieważ wiedzą, że to są same korzyści. My natomiast musimy godzić się z redukcją godzin pracy z dziećmi. Do tego nasi przeciwnicy mają zapewnione przez swoje gminy budżety nawet dziesięć razy większe niż nasz. Do tego dochodzi liczba uczniów na których opiera się praca i tak np. w naszej szkole jest ich ok 400 natomiast tylko w jednej ze szkół w Piasecznie na której swoją pracę opiera tamtejszy klub (a jest ich w sumie 5) dzieci jest 2500!!! Na szczęście to tylko wszystko „na papierze”. My mamy wspaniałe Dziewczęta i ich Rodziców, których wspiera Dyrekcja szkoły na czele z Panem Andrzejem Zarębą oraz grupa naszych Przyjaciół – Sponsorów, bez wsparcia których skończylibyśmy działalność po pierwszym kwartale roku kalendarzowego. Dziękujemy.


Liczymy, że znajdzie się więcej osób które docenią pracę winnickich dziewcząt, które są dumą nie tylko Gminy Winnica ale i całego naszego Powiatu. Bardzo jest miło jak za sprawą postawy naszych dziewcząt wiele osób szuka gdzie jest Winnica, bo do tej pory nie wiedzieli, że jest inna niż ta na Ukrainie. Brawo Dziewczyny.

Skład zespołu:
Ewelina Lisiecka, Ela Mierzejewska, Wiktoria Olkowska, Karolina Królak, Oliwia Pniewska, Sylwia Kowalska, Maja Gizińska, Oliwia Dłutowska, Klaudia Światkowska. Opiekunowie Tomasz Szeliga i Marzena Staniszewska – Szeliga.

 

Już 29 września na turnieju w Regiminie „starszaki”

rozegrają swoje dwa pierwsze mecze w mazowieckiej lidze młodziczek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *