213

 

W dniach 4-6 maja odbyła się już trzecia edycja Pułtuskiego Festiwalu Biegowego, w której organizację również był po części zaangażowany nasz klub. Rywalizacja pierwszego dnia odbyła się na dwóch dystansach Bieg wokół najdłuższego rynku w Europie (1,6 km) oraz Bieg nocny śladami historii Pułtuska (3,4 km). Drugiego dnia zawodnicy mogli wziąć udział w Pułtuskim Półmaratonie Leśnika (21 km), lub wybrać krótszy bieg zaliczany do kwalifikacji festiwalowej Bieg Dwóch Wysp (5 km). Tego dnia odbywały się również biegi przeszkodowe dla dzieci, który mogły się sprawdzić na  fantastycznie wymyślonej trasie. Dodatkowo na terenie Domu Polonii odbył się rodzinnym piknik ekologiczny „Na ratunek planecie”, co sprawiło, że Pułtusk tego dnia był rozrywkową stolicą Polski dla najmłodszych i nie tylko. Co więcej wieczorem odbyła się kolejna świetna rywalizacja w Sztafecie Zamkowej (4x1km). Po wszystkim w sobotę na biegaczy czekała część kulturalna. Odbył się koncert popularnego piosenkarza Meza, który również jest świetnym biegaczem, następnie można było bawić się na grillu dla biegaczy. Niedziela była ostatnim dniem rywalizacji i czasem na ostatni bieg zaliczany do rywalizacji festiwalowej Bursztynowy bieg Puszczy Białej (10 km). Cieszy nas bardzo, że naszym powiecie jest tak fantastyczna biegowa impreza, która przyciąga coraz więcej biegaczy i zaskakuje nowymi atrakcjami.

WYNIKI FESTIWALU

Relacja naszego klubowicza, który brał udział w Festiwalu Pawła Krawczyka:

„W Pułtusku w dniach 4-6 maja 2018 r. odbył się Festiwal Biegów. Impreza rzut beretem od naszej kochanej Winnicy. Tak więc i tu nie zabrakło zawodników Lidera Winnica. Tym razem w skromnym składzie. Ale zapewne to chwilowe kłopoty Lidera. Ja pobiegłem w tzw. czteropaku do którego zaliczały się następujące biegi: Wokół Najdłuższego Rynku w Europie, Ulicami Zabytkowego Miasta, Dwóch Wysp i Puszczy Białej, Taki maraton biegowy dał solidnie w kość ale o to właśnie mi chodzi. Poziom sportowy imprezy wysoki. Sporo dobrych biegaczy z Polski i Ukrainy których mogły zachęcić nagrody finansowe. Ogólnie super impreza nie tylko dla biegających. Organizatorzy zapewnili również inne atrakcje tj. piknik, koncert zespołu Mezo nie zapominając dobrze nakarmić biegaczy. Było super ale nie spoczywajmy na laurach. Zbliża się jedna z najlepszych imprez biegowych tj. Pogoń za Lisem, która odbędzie się już 03.06.2018 r. w malowniczo położonej miejscowości Rębkowo. Terenowy bieg dla każdego początkującego i tego zaprawionego w boju. Zapisać się można pod linkiem: http://chronotex.pl/opis-zawodow/?id_zawodow=215. Ja już rozpocząłem przygotowania.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *