222

Piłkarki ręczne z Winnicy bardzo intensywnie sportowo spędzały koniec roku szkolnego oraz wakacje. W połowie czerwca wyjechaliśmy na Pomorze gdzie w Nowej Karczmie wzięliśmy udział w silnie obsadzonym turnieju klas VI. Wiadomo było, że będąc młodszym rocznikiem nie będziemy liczyli się w walce o czołowe miejsca, ale my jechaliśmy z założeniem zdobycia jak najwięcej doświadczenie. To nam się w stu procentach udało a dodatkowo dzieci spędziły bardzo fajny weekend.

Po powrocie czekała na Nas niespodzianka. Państwo Małgorzata i Krzysztof Walendziewscy właściciele firmy „Walkrys” mieszkańcy Winnicy postanowili ufundować naszym zawodniczkom wspaniałe dresy. Dodatkowo zakupiliśmy buty, plecaki, torby i nasze maluchy wreszcie wyglądają jak prawdziwa ekipa piłki ręcznej.

Od początku sierpnia rozpoczęliśmy przygotowania do nowego sezonu. W dniach 20-26 sierpnia pojechaliśmy na obóz sportowy do Rybna. Aby wyjazd mógł się odbyć dzięki uprzejmości pana Stefan Winnickiego właściciela sklepu „Topaz” w Winnicy dzieci pakując zakupy zbierały pieniążki na wyjazd. Uczymy przez pracę a rodzice bardzo to popierają. Ogromne słowa podziękowania mieszkańcom Winnicy, okolic i wszystkim przyjezdnym za wsparcie naszej akcji.

Jak zawsze mogliśmy liczyć również na wójta Gminy Winnica pana Mariusza Kowalewskiego, dyrektora ZPO pana Andrzeja Zaręby, pana Dariusza Dulińskiego właściciela firmy „Daria”, pana Ireneusza Góreckiego z Banku Spółdzielczego w Winnicy, pana Andrzeja Grabowskiego z firmy Polmlek, pana Jana Kaczmarczyka z firmy Drogi i Mosty oraz Państwa Walendziewskich. Dzięki takim przyjaciołom wszystkie nasze projekty udaje się zrealizować.

Na obozie wykonaliśmy kawał porządnej roboty, mieliśmy okazję sparować z zespołami z Cegłowa i Mławy. Dodatkowo był to wspaniały czas odpoczynku dla dzieci i możliwość wyjazdu z miejsca zamieszkania. Był chrzest nowych zawodniczek, wspólne ognisko, wiele zabaw i konkursów.

Podziękowania za pomoc w opiece należą się pani Marzenie Staniszewskiej, pani Zosi Wójcik, pani Edycie Leszczyńskiej, panu Stasiowi Wójcik, a panu Arturowi Kowalskiemu za pomoc w transporcie dzieci. We wrześniu wracamy do odnowionej hali sportowej w ZPO w Winnicy i przeznaczamy ten miesiąc na ciężką pracę przygotowawczą do rozgrywek ligowych, które rozpoczynają się w październiku a 20 dnia tego miesiąca jedziemy na turniej do Siemiatycz.

Tomasz Szeliga

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *