335

6 sierpnia do Winnicy po raz kolejny zjechali pasjonaci koszykówki, aby rozegrać turniej WaBasket Winnica 2023. Do turnieju zgłosiło się 7 drużyn z różnych zakątków Mazowsza: Pułtuska, Wyszkowa, Radzymina i Warszawy.

Ze względu na niepewną pogodę i prognozowane burze, zdecydowaliśmy o rozgrywaniu meczów na hali. Turniej otworzył wójt Gminy Winnica Robert Wróblewski i Prezes klubu Lider Winnica Marcin Kozłowski.

Pierwsza faza turnieju to mecze każdy z każdym. Drużyny z zacięciem rywalizowały o każdy punkt, aby zapewnić sobie awans do kolejnej rundy. Ostateczna kolejność drużyn po tej fazie prezentowała się następująco: BoomShakaLaka, Wyszków, Radzymin, Pułtusk, Lider Winnica, LWOC, BC Nicks. Cztery najlepsze drużyny awansowały do drugiej fazy, czyli półfinałów.

W pierwszym półfinale Wyszków zmierzył się z Radzyminem. Początek meczu to bardzo wyrównana gra. W drużynie GDS Wilki Radzymin najskuteczniejszy był Michał Wojciechowski. Ale w drugiej części meczu, za sprawą Marcina Kalisza Wyszków powoli zdobywał przewagę. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 13:7 dla JamTamTam Wyszków i to oni awansowali do finału.

W drugim półfinale zmierzył się Pułtusk z BoomShakaLaka. Początkowo to drużyna z Pułtuska zdobyła przewagę, ale w drugiej części meczu drużyna z Warszawy zaczęła kontrolować spotkanie i to ona ostatecznie zwyciężyła 16:14 awansując do finału.

W meczu o III miejsce widać było już spore zmęczenie intensywnym turniejem i okazało się, że to zawodnicy z Pułtuska zachowali więcej sił i pokonali Radzymin 13:9, tym samym wywalczyli dla siebie trzecie miejsce.

W finale mieliśmy zaciętą rywalizację pomiędzy drużyną BoomShakaLaka a Wyszkowem. Drużyna z Warszawy od początku meczu uzyskała lekką przewagę i już jej nie oddała. Finał zakończył się wynikiem 18:9 dla zespołu z Warszawy. Mistrzem WaBasket Winnica 2023 została drużyna BoomShakaLaka!

Królem strzelców turnieju został Tomasz Gortat z GDS Wilki Radzymin.

Galeria zdjęć z turnieju na naszym facebooku.

Turniej WaBasket Winnica został dofinansowany z środków samorządu Gminy Winnica oraz naszych partnerów firmy Empra i Zakładu Mleczarskiego w Winnicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *