188

Był początek marca 2020 i świetna forma naszych dziewcząt udowadniana w każdym ich występie. Jako mistrzynie rejonu Ciechanowskiego z niecierpliwością czekaliśmy na finał Mazowieckich Igrzysk gdzie mieliśmy bronić srebrnego medalu. Etapem do tego miał być kwietniowy turniej w Winnicy, w którym wystąpić miało 12 zespołów z całej Polski. Niestety przyszedł czas koronawirusa i powywracał wszystko „do góry nogami”.

Dziewczęta od 12 marca musiały czekać na wznowienie zajęć. Ciągle dopytywały się kiedy to będzie. Gdy tylko zapadła decyzja, że od pierwszych dni maja można było wznowić treningi dziewczęta przyjęły ją z wielką radością i z niespotykaną chęcią wróciły do treningów. Dzięki uprzejmości Pana Andrzeja Zaręby Dyrektora ZPO w Winnicy zajęcia odbywały się na obiektach sportowych szkoły.

„Starsze” Liderki miały zaplanowany w lipcu wyjazd do włoskiego Teramo na największy turniej piłki ręcznej na świecie. Niestety organizator ze względu na koronawirusa odwołał turniej i musieliśmy przełożyć wyjazd na 2021 rok. Czekaliśmy z niecierpliwością na wytyczne odnośnie wakacji w naszym kraju ponieważ w sierpniu planowaliśmy wyjazd na obóz do Rybna a Rodzice i dziewczęta bardzo chciały aby do tego wyjazdu doszło. Na szczęście wytyczne były po naszej myśli i choć z pewnymi ograniczeniami mogliśmy organizować wyjazd. Napisaliśmy wniosek o wsparcie do Ministerstwa Sportu i Turystyki z programu Klub 2020 i takie udało się otrzymać. Mogliśmy liczyć na pomoc Gminy Winnica na czele z Panem Wójtem Robertem Wróblewskim. Dodatkowo jak zawsze wsparli nas Nasi Przyjaciele, na których zawsze możemy liczyć. Jak zawsze należą do nich: firma President w Winnicy z Panem Prezesem Wojciechem Jamiołkowskim, firma Daria w Winnicy z Panią Ewą Dulińską, Bank Spółdzielczy w Winnicy z Panem Prezesem Ireneuszem Góreckim, firmy Janwin i Topaz w Winnicy z Panem Stefanem Winnickim, firma Isbud z Pułtuska Pana Józefa Łatyfowicza, firma Drogi i Mosty z Kacic Pana Jana Kaczmarczyka, firma Polmlek z Pułtuska Pana Andrzeja Grabowskiego, firma Gerpol z Pułtuska Pana Krzysztofa Gierczaka. Liczymy, że lista ta jeszcze się powiększy bo osób w naszym powiecie ceniących trud młodych ludzi nie brakuje.

Na obóz jedzie 24 dziewczęta (ze względu na koronawirusa i wielu związanych z nim obostrzeń nie możemy zabrać więcej dziewcząt) z roczników 2011-2005. Bez wsparcia tak wielu osób ten wyjazd nie byłby możliwy.

Na obozie planujemy wykonać kawał porządnej sportowej pracy ale także spędzić wspaniały czas przeznaczony na odpoczynek i zawarcie nowych znajomości.

Po obozie 19 września młodsze dziewczęta jadą na turniej do Cegłowa a następnie rozpoczyna się gra w lidze. Zaczynamy w niedzielę 16 sierpnia od obozu w Rybnie.

 

Sponsor sekcji piłki ręcznej

ZAKŁAD MLECZARSKI WINNICA Sp. z o.o.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *