175

6 października „starszy” zespół Lidera Winnica zagrał w Warszawie- Wilanowie drugi turniej pierwszej rundy mazowieckiej ligi młodziczek rocznik 2005. Czekały nas dwa bardzo ciężkie mecze. Pierwszy z gospodyniami z Wilanowa, zespołem, który w maju tego roku wygrał turniej w Winnicy a drugi z zespołem Kontry Warszawa. Niestety z przyczyn losowych mogliśmy grać w polu jedynie sześcioma zawodniczkami, więc musiała wspomóc je jedna z naszych bramkarek i wywiązała się z zadania bardzo dobrze. Pierwsze spotkanie z gospodyniami było bardzo zacięte, gra bramka za bramkę i bardzo dużo w naszych poczynaniach nerwowości. Przez większość spotkania prowadziły przeciwniczki, wykorzystując nasze „prezenty”. Do przerwy przegrywamy 8:11. Jeszcze osiem minut przed końcem spotkania utrzymywała się przewaga gospodyń (13:16). Jednak nasze dziewczęta pokazały charakter w końcówce meczu nadrobiły trzy bramki i wyszły na prowadzenie. W ostatnich sekundach dorzuciły bramkę i ostatecznie wygrały 20:18. Brawo, pokonać Wilanowię na ich terenie to duże osiągnięcie.

Drugie spotkanie to zdecydowana nasza przewaga. Do przerwy wygrywamy 13:5 a po czterdziestu minutach 33:16. Świadczy to o naszej „sile”, ponieważ Kontra to bardzo ciekawy i silny zespół. Dziewczęta gratulacje. Jesteśmy po pierwszej rundzie etapu grupowego i na cztery mecze nasze dziewczęta wygrały wszystkie!!!

 

Podziękowania dla Pani Staniszewskiej – Szeligi za pomoc w transporcie dzieci,

Dyrekcji ZPO PSP w Winnicy za życzliwość w udostępnianiu

hali sportowej na nasze treningi oraz

Dyrekcji Zakładu Mleczarskiego Winnica Sp. z o.o.  za wsparcie finansowe.

 

Skład zespołu:
Ewelina Lisiecka, Ela Mierzejewska, Wiktoria Olkowska, Karolina Królak, Oliwia Pniewska, Maja Gizińska, Klaudia Światkowska, Sylwia Kowalska.

Opiekunowie Tomasz Szeliga i Marzena Staniszewska – Szeliga

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *