189

Po zdobyciu mistrzostwa rejonu ciechanowskiego, Winniczankom przyszło reprezentować go na Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Teresinie w dniach 17-19 maja, gdzie wystąpiło osiem najlepszych drużyn szkolnych Mazowsza. Jechaliśmy z myślą, aby pokazać się jak z najlepszej strony i zebrać doświadczenia na przyszłość ale na „cud” nie liczyliśmy wiedząc, że nasze dziewczęta są rocznikowo o dwa lata młodsze. do tego samo losowanie nie było nam sprzyjające i trafiliśmy do tzw. grupy śmierci z zespołami z Warszawy, Piaseczna i Płocka. Drugą grupę stanowiły ekipy z Przesmyków, Wyszkowa, Radomia i Pruszkowa.

W pierwszym swoim meczu na turnieju rywalizowaliśmy z dziewczętami z Piaseczna, które w swoim rejonie pokonały tak znany nam Radzymin. Cały mecz walczyliśmy jak równy z równym, a nawet w wielu momentach prowadząc i dopiero w samej końcówce rywalki wyszły na prowadzenie. Zabrakło nam tylko zmian, bo na pewno nie ambicji i umiejętności. Choć przegraliśmy 15:19 to „z podniesioną głową”.

Drugie piątkowe spotkanie z ekipą ze szkoły sportowej w Płocku, to popis naszej gry. Bardzo baliśmy się, czy wystarczy nam sił, których nie szczędziliśmy w pierwszym meczu, ale nasze uczennice swoją postawą zasłużyły na ogromne brawa. Prowadziliśmy pewnie przez całe spotkanie a ostateczny wynik to 21:19. Ponieważ zespół z Piaseczna pokonał ekipę z Warszawy, która zwyciężyła z dziewczętami z Płocka, nasz sobotni mecz z zawodniczkami ze stolicy decydował, która z drużyn awansuje do czwórki turnieju a która będzie walczyć o miejsca V- VIII.

Pomimo naprawdę walecznej postawy, nie byliśmy w stanie zniwelować ogromnej przewagi fizycznej jaka była po stronie przeciwniczek. Pomimo, że przegraliśmy 8:21 to schodziliśmy z meczu bardzo dumni z naszych dziewcząt. Drugi nasz sobotni mecz decydował czy w niedzielę zagramy o V czy o VII miejsce. Naszym przeciwnikiem była znana nam ekipa z Wyszkowa. W spotkaniu tym widać było ile sił kosztowały nas wcześniejsze spotkania. Byliśmy zespołem przynajmniej o klasę lepsi ale brakowało nam wykończenia. Myślimy, że był to po prostu efekt wielkiego zmęczenia. Pomimo, że nie wykorzystujemy, aż pięciu rzutów karnych i dziewięciu „setek” a do tego sędziowie „zabierają” nam dwie prawidłowo zdobyte bramki, to my jednak wygrywamy 10:9 i w niedzielę będziemy walczyć o V miejsce.

Ponieważ swój mecz „na krzyż” wygrał też Płock to mecz o V miejsce był powtórką spotkania grupowego. Mecz był bardzo zacięty i ciekawy dla kibiców.Podobnie jak w spotkaniu z Wyszkowem zabrakło nam „wykończenia” i ostatecznie przegrywamy 12:15. Tak więc jesteśmy szóstą szkołą na Mazowszu (na 2003 placówki). ogromny sukces naszych dziewcząt i to o dwa lata młodszych od przeciwniczek. Jak widać ciężka praca się opłaca. O sile naszej grupy eliminacyjnej świadczy fakt iż mistrzem został zespół z Warszawy a drugie miejsce zdobyła ekipa z Piaseczna, które w meczach półfinałowych rozgromiły zespoły z grupy A. My i Płock również wygraliśmy swoje mecze „na krzyż” z grupą A. Można tylko pomyśleć co mogłoby być przy nieco lepszym dla nas losowaniu.

Skład zespołu z Winnicy:
Ela Mierzejewska, Oliwia Dłutowska, Wiktoria Olkowska, Karolina Królak, Maja Gizińska, Ewelina Lisiecka, Sylwia Kowalska, Magda Lisiecka.

 

Na nasz sukces oprócz dziewcząt pracowało wiele osób, do których należą
przede wszystkim zaangażowani Rodzice, Dyrekcja ZPO Winnica Pan
Andrzej Zaręba i Anna Jacek Walesiak, Rada Gminy Winnica na czele z
Panem Wójtem Robertem Wróblewskim oraz nasi Przyjaciele Sponsorzy,
Zakład President z Winnicy, Zakłady Polmlek Pana Andrzeja Grabowskiego,
Bank Spółdzielczy z Winnicy, Zakład Daria Pana Dulińskiego, Firma
„Walkrys” Państwa Walendziewskich, Sklep Topaz w Winnicy Pana
Winnickiego, Firma „Drogi i Mosty” Pana Kaczmarczyka, Firma Gerpol
Pana Gierczaka, Firma „Budomur”, Firma „Isbud”, Piekarnia „Białczak”,
Hurtownia „Limonka”, Firma „Glazbud”, Starostwo Powiatowe w Pułtusku,
Zakład Mięsny „Lenarcik”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *