162

17 lutego po miesięcznej przerwie uczennice szkoły podstawowej w Winnicy reprezentujące barwy Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Lider” Winnica wznowiły rozgrywki mazowieckiej ligi młodziczek.

Gościliśmy w Winnicy zawodniczki AP „Marcovia” Marki. Ponieważ wznowiliśmy treningi po feriach, czyli spotykamy się na zajęciach dopiero od tygodnia a są one bardzo intensywne, byliśmy ciekawi jak zaprezentują się nasze podopieczne. Rok temu w kategorii dzieci wygraliśmy w Markach dopiero w rzutach karnych.

W Winnicy od samego początku wyszliśmy na prowadzenie i choć przeciwniczki robiły co mogły, stawiały dzielnie opór to jednak my prezentowaliśmy się lepiej. Nieduża przewaga dwóch, trzech bramek była jedynie konsekwencją naszych błędów. Gdy je zaczęliśmy eliminować w końcówce pierwszej połowy szybko odskoczyliśmy na sześć bramek i do szatni schodziliśmy wygrywając 15:9.

Po przerwie, choć jako pierwsi tracimy bramkę to szybko po kolei rzucamy cztery i wygrywamy 19:10. Później nastąpiło troszeczkę rozluźnienia i dobrze grające przeciwniczki doszły nas na sześć bramek 23:17 w trzydziestej ósmej minucie.

Końcowe dwanaście minut należało jednak do nas. Rzucamy siedem bramek tracąc tylko trzy i ostatecznie wygrywamy 30:20, ku uciesze licznie przybyłym kibicom, na czele z rodzicami, wójtem gminy Robertem Wróblewskim, dyrektorem szkoły Andrzejem Zarębą oraz władzami klubu Marcinem Kozłowski i Arturem Kopką. Cieszy gra, zaangażowanie i oczywiście wynik a biorąc pod uwagę ciężkie treningi napawa to optymizmem na przyszłość.

Najbliższy nasz mecz to potyczka z zespołem z Mławy II w Winnicy 20 lutego o godzinie 17:00. Będzie to rewanż za porażkę 19.01 czterema bramkami w Mławie, ale po bardzo dobrym meczu w naszym wykonaniu. Serdecznie zapraszamy.

Nasza gra i nasze treningi nie byłyby możliwe gdyby nie pomoc i wsparcie: Urzędu Gminy w Winnicy na czele z panem wójtem Robertem Wróblewskim, Zakładu Mleczarskiego w Winnicy z panią Prezes Anną Rudnik, dyrektora ZPO w Winnicy pana Andrzeja Zaręby oraz wspaniałej pomocy rodziców.