179

7 kwietnia 2018 r. wraz z Jackiem wybraliśmy się do Legionowa na II Leśny Półmaraton „Na Żarcie”. Każdy z nas miał na ten bieg swoje cele. Bry Bry wraca po krótkiej przerwie do regularnych treningów, ja natomiast sprawdzam czy moje poranne wypociny przynoszą jakiekolwiek efekty. Wyjeżdżając z domu Kajtek powiedział „Tata przywieź puchar będę trzymał kciuki” 🙂
Na miejscu odebraliśmy pakiety, porozmawialiśmy ze znajomymi z Klub Biegacza Im. P. Sękowskiego z Płońska i ruszyliśmy w las potruchtać. Na rozgrzewce nie było czuć „mocy”, więc doszliśmy do wniosku, co będzie to będzie.
Start, wszyscy ruszyli. Wspólnie z Jackiem początek biegu pokonaliśmy w zachowawczym tempie, bez szaleństw, z uwagi na dość trudne, leśne warunki. Po 3km postanowiłem trochę przyspieszyć i wyprzedzić kilka osób. Sił na cały półmaraton starczyło choć ostatnie kilometry były już naprawdę wymagające. Sklasyfikowanych zostało 203 zawodników. Jacek Bryśkiewicz zajął 35 miejsce z czasem 1:36:37. Ja natomiast w klasyfikacji open byłem 16, mijając linię mety po 1:30:38. Nie zawiodłem też syna i przywiozłem do domu puchar za 3 miejsce w kategorii M30.