223

W dniu 24.06.2024 r rozegraliśmy drugi z trzech biegów po bieżni La z cyklu Szybki Lis. Tym razem pobiegliśmy bardzo emocjonujący Bieg Australijski. Wiele osób może zadać pytanie: Co to właściwie jest ten Bieg Australijski? Jak czytamy w regulaminie jest to:

Bieg Australijski – wytrzymałościowy wyścig zawodników. Grupa biegnie rozgrzewkę
5 kółek to jest 1 km, następnie po ostrym starcie co 200 m odpada ostatni zawodnik.
Wygrywa osoba, która jako ostatnia samotnie przebiega finałowe koło 200 m. Do
klasyfikacji liczy się dystans wszystkich przebiegniętych okrążeń.

Zawody Szybki Lis w tym roku są imprezą biegową przeznaczoną dla mieszkańców Gminy Winnica oraz członków Klubu LUKS Lider Winnica. Tym razem w Biegu Australijskim wzięło udział 15 osób.

Głównym sponsorem Szybkiego Lisa jest firma Empra, oficjalny Patronat na Biegiem sprawuje Gmina Winnica. Dziękujemy za wsparcie i wiarę w nasze działania.

Zgodnie z harmonogramem zawody Szybki Lis otworzył Pan Wójt Robert Wróblewski wraz z Jackiem Bryśkiewiczem. Pan Wójt w przywitaniu zauważył, że pomysł na Bieg Australijski wywodzi się od śp. Henryka Deptuły, który kilkadziesiąt lat temu zaproponował go jako ciekawą propozycję dla dzieci w szkole podstawowej. Lider Winnica w 2013 i 2014 roku był organizatorem Gminnej Olimpiady Lekkoatletycznej, na której pierwszy raz rozgrywaliśmy ten Bieg.

Jak wiadomo im krótszy dystans zawodów tym rozgrzewka powinna być bardziej dynamiczna i dłuższa. Rozgrzewkę przeprowadzili Anna Paź wraz z Jackiem Bryśkiewiczem. Ćwiczeniami dynamicznymi oraz siłowymi przygotowaliśmy nasze aparaty ruchu do wyścigu.

Zgodnie z planem zawody zostały podzielone na dwie kategorie: Kobiet oraz Mężczyzn. Jako pierwsze wystartowały Kobiety, a następnie po zliczeniu wyników wystartowali Mężczyźni.

Zawody sędziowali:

Maja Ślepowrońska – sędzia główny

Robert Wróblewski – sędzia honorowy

Mateusz Zawadzki – sędzia pomocniczy

Oto wyniki i zwycięzcy Biegu Australijskiego:

Natomiast klasyfikacja generalna po 2 Biegach wygląda następująco:

Filmy z obu biegów można obejrzeć na kanale BryBry show:

Bieg Australijski – Kobiet
Bieg Australijski – Mężczyźni

Zawody były bardzo emocjonujące i udzieliły się również kibicom, głównie młodym. Dzieci wzięły dobry przykład z dorosłych i również zapragneły się pościgać. Tak oto spontanicznie urządziliśmy Pogoń za Szybkim Lisem:

Po Biegu wręczone zostały puchary za pierwsze 3 miejsca w każdej kategorii, a każdy zawodnik otrzymał Certyfikat z osiągniętym wynikiem. Na zakończenie Biegacze oraz wszyscy Kibice mogli skosztować zupy pomidorowej zakupionej przez firmę Empra. Catering został przygotowany przez Zajazd Leśna Chata w Nasielsku. Do dyspozycji była również kawa, herbata, woda oraz napoje izotoniczne.

Zapraszamy na ostatnią część Szybkiego Lisa, będzie to drugi Test Coopera, który odbędzie się 15.09.2024 r (więcej informacji na stronie biegu oraz w regulaminie -> kliknij. ) Jeżeli jesteś mieszkańcem gminy to zapraszamy do udziału w kolejnych zawodach. Dziękujemy wszystkim biegaczom, kibicom, sponsorom oraz sędziom za ciekawie spędzony czas i nie możemy doczekać się kolejnych zawodów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *