149

Dzień 3 maja jest wyjątkowym świętem demokracji w Polsce. Z racji, że większość z nas ma wtedy wolne niektórzy świętują przy grillu, inni na wakacjach, a są i tacy co tego dnia chcą pobiegać razem z 5-cioma tysiącami innych biegaczy. Taką formę świętowani drugi rok z rzędu wybrali Edyta i Mariusz Kucharczyk. 5-cio kilometrowa trasa biegu przebiegała przez miejsca Warszawy związane z historią Polski.  Punktualnie o godzinie 11:00 biegacze wystartowali z Placu Trzech Krzyży, następnie przebiegli przez Rondo generała Charles’a de Gaulle’a na Aleje Jerozolimskie. Trasa biegła obok Muzeum Narodowego i Muzeum Wojska Polskiego oraz mostem Poniatowskiego. Na Rondzie Waszyngtona była nawrotka i powrót druga stroną ulicy.

Cała trasa była perfekcyjnie zabezpieczona przez służby porządkowe i organizatorów. Każdy uczestnik mógł spokojnie skupić się na bieganiu i pokonywaniu własnych ograniczeń. Nie był to bieg z kategorii łatwych i szybkich ze względu na spore przewyższenia na trasie oraz na pogodę i mocno dogrzewające słońce. Pomimo trudów Edyta i Mariusz pokazali lisią klasę i świetnie zaprezentowali nasz klub na stołecznej imprezie. Mariusz przebiegł  5 km w czasie 20 minut i 18 sekund, a Edyta zameldowała się na mecie po 23 minutach i 30 sekundach.

Bieg Konstytucji 3 Maja jest pierwszym z warszawskiej patriotycznej triady biegowej. Wszystkie tego typu imprezy rozpoczynają się wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego. Szacunek do naszej historii, duma z bycia Polakiem i poczucie tożsamości narodowej to uczucia, które na stałe towarzyszą uczestnikom biegów patriotycznych. Tego samego dnia obchodzimy również święto Matki Bożej Królowej Polski, które świetnie wpisuje się w naszą polską tożsamość i jest dopełnieniem pokazującym jakie wartości są fundamentem polskości i Polaków.

Wszyscy biegający członkowie naszego kluby bardzo chętnie biorą udział w warszawskich biegach patriotycznych. Kolejne tego typu wydarzenia to Bieg Powstania Warszawskiego oraz Bieg Niepodległości. Relacja z tych wydarzeń na pewno pojawi się na stronie.

Serdecznie podziękowania dla naszych partnerów, dzięki którym możemy realizować nasze sportowe zmagania:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *