335

W środę 7 czerwca wszystkie grupy przedszkolne świętowały Dzień Dziecka na sportowo razem z Liderem Winnica.

Wolontariusze Lidera przygotowali mini olimpiadę sportową, podczas której dzieci mogły wziąć udział w konkurencjach sportowych, poznać sprzęt sportowy i przede wszystkim dobrze się bawić.

Zabawa rozpoczęła się od rozgrzewki, którą poprowadził Lis – Jacek Bryśkiewicz. Najwięcej emocji wzbudzał wyścig przez tor przeszkód przygotowany przez Marcina Kozłowskiego, na którym dzieci wykazywały się sprawnością i szybkością. Każdy poczuł dreszczyk sportowych emocji.

W następnych konkurencjach liczyła się precyzja, a nie szybkość. Przedszkolaki mogli sprawdzić swoje umiejętności piłkarskie strzelając do bramki i koszykarskie rzucając do kosza pod opieką Mateusza Zawadzkiego i Pawła Kowalczyka. Młodym sportowcom wychodziło to bardzo dobrze co było widać po zadowolonych minach z kolejnych strzelonych bramek i trafionych koszy.

Był też czas na poszerzenie swojej wiedzy o sporcie. Artur Kopka zaprezentował sprzęt używany w różnych dyscyplinach sportowych. Przedszkolaki mogły go zobaczyć, dotknąć oraz sprawdzić, jak ciężka jest piłka lekarska. Był też czas na zabawę na trzech dmuchańcach.

Skoro był Lis to musiała się też odbyć Mini Pogoń za Lisem, w której każda grupa mogła pościgać się z naszym spryciarzem. Po krótkim biegu niektórym nawet udało się dogonić Lisa. Na mecie zostały wręczone wszystkim dzieciom medale oraz nagrody.

Na koniec wszyscy chętnie zjedli popcorn przygotowany przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Winnicy oraz hot-dogi przygotowane przez mamy przedszkolaków.

To był bardzo udany dzień, który przyniósł wiele radości nie tylko dzieciom, ale i dorosłym.

Źródło: Bajkowe Samorządowe Przedszkole w Winnicy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *