298

Sport to świetna zabawa, którą warto zaszczepiać dzieciom już od najmłodszych lat. Dlatego chętnie odpowiedzieliśmy na zaproszenie pani dyrektor Haliny Smogorzewskiej, aby wspólnie zorganizować Dzień Dziecka na sportowo w szkole podstawowej w Błędostowie.

I tak 30 maja spotkaliśmy się na szkolnym dniu dziecka. Najpierw pani dyrektor przywitała wszystkich, głos zabrał także pan wójt Robert Wróblewski życząc wszystkim dobrej zabawy. Warto w tym miejscu nadmienić, że wydarzenie mogło się odbyć dzięki wsparciu finansowemu Gminy Winnica.

Naszą zabawę zaczęliśmy od wspólnej rozgrzewki z Lisem, a potem poszczególne grupy mogły korzystać z różnych aktywności. Dla młodszych dzieci Lider przygotował tor przeszkód, wyzwania w piłce nożnej i koszykówce, a także miejsce gdzie mogli poszerzyć swoją wiedzę o różnych dyscyplinach sportowych. Wykorzystaliśmy też nowe boisko szkolne, na którym rozegraliśmy krótki mecz w piłkę nożną. Dzieci chętnie się angażowały w zajęcia przygotowane przez wolontariuszy Lidera Jacka Bryśkiewicza, Artura Kopkę, Pawła Kowalczyka i Mateusza Zawadzkiego.

Nie mogło też zabraknąć największych atrakcji, czyli dmuchanych zjeżdżalni dla dzieci. Dla uczniów klas IV-VIII atrakcje sportowe przygotował nauczyciel wychowania fizycznego pan Maciej Szczesik. O to, aby po aktywnościach sportowych nikt nie był głodny zadbali rodzice, którzy przygotowali pyszny poczęstunek hot-dogi, popcorn, watę cukrową i napoje.

A skoro był to dzień dziecka z Liderem Winnica to na koniec nie mogło zabraknąć Mini Pogoni za Lisem. Wszystkie dzieci, które ambitnie goniły naszego Lisa na mecie otrzymały medal i mały prezent, więc każdy z uśmiechem na ustach wracał do domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *