424

Czy zawody biegowe zawsze muszą się odbywać w terenie? Niekoniecznie. 

W sobotę 18 marca 2023 r szóstka lisów przekonała się o tym, że bieganie po schodach również może dostarczyć wiele radości i niezapomnianych wrażeń. 

Nasi niezawodni zawodnicy: Edyta, Basia, Mariusz, Jacek, Paweł i Rafał wzięli udział w „Biegu na szczyt” organizowanym w warszawskim wieżowcu Rondo I. Każdy miał do pokonania 38 pięter czyli 142 metry przewyższenia. Rafał jako strażak z pasją wielokrotnie brał udział w tego typu wydarzeniach biegnąc w pełnym stroju strażackim ważącym około 25 kg, nie inaczej było tym razem. Jego celem było pokonanie 836 schodów w czasie poniżej 12 minut. Dla Mariusza był to drugi start w tych zawodach, pozostali z naszej szóstki zaliczyli swój debiut na tego typu imprezie.

Całkowity dochód z zawodów organizatorzy przekazali na wsparcie programu „SOS Wioski Dziecięce” dzięki temu i my mogliśmy wspomóc to piękne dzieło doskonale się przy tym bawiąc.

Atmosfera wśród biegaczy była wyjątkowa i pełna radości, ale cel do pokonania nie był prosty. Pokonanie 38 pięter czyli 836 stopni w jak najszybszym czasie wymagało dużej siły, wytrwałości i pokonania własnych ograniczeń. Zawody były też świetnym treningiem siły biegowej.

Wszystkim Lisom udało się wbiec na samą górę i podziwiać piękną panoramę Warszawy.

Nasze wyniki:

Lp.Imię i NazwiskoCzas netto (min)
1Jacek Bryśkiewicz5:37
2Paweł Karasiewicz5:47
3Mariusz Kucharczyk6:05
4Edyta Kucharczyk7:45
5Barbara Niedzielska8:20
6Rafał Darkowski – w stroju strażackim11:07

Film ze startów naszych zawodników:

Video relacja na kanale BryBryshow

Wyniki z biegu amatorów -> https://wyniki.datasport.pl/results4127/

Z medalami na szyi oraz bogatsi o nowe doświadczenia wróciliśmy na winnickie ścieżki biegowe. To wydarzenie pokazało nam, że można bawić się bieganiem w różnej formie.

Serdecznie podziękowania dla naszych partnerów, dzięki którym możemy realizować nasze sportowe zmagania:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *