Winnica Mistrzem gminy w Halowym Turnieju Piłki Nożnej dla dorosłych o Puchar Wójta Gminy Winnica

381

W dniu 05.03.2023 r. odbył się 21 Gminny halowy turniej piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Winnica. Turniej ten od lat cieszy się dużym powodzeniem wśród mieszkańców. Piłka nożna jest bardzo popularnym sportem zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. W niedzielne popołudnie na hali sportowej Zespołu Placówek Oświatowych zebrało się 8 drużyn. Jak się później okazała bardzo mocnych piłkarsko drużyn. Po zgłoszeniu drużyn i odprawie Kapitanów, ustaleniu zasad gry sędziowie Jacek Bryśkiewicz oraz Jakub Nienałtowski podzielili drużyny na dwie grupy po 4 drużny. O godz. 15 Wójt Gminy Winnica Pan Robert Wróblewski, przywitał wszystkich zawodników oraz licznie zgromadzonych kibiców i oficjalnie rozpoczął turniej.

W grupach drużyny grały systemem „każdy z każdym”. Grupowe mecze były bardzo interesujące i odznaczyły się bardzo odważnym i widowiskowym stylem gry. Podgrzewaniem atmosfery zajęli się Kibice szczególnie drużyn Rębkowa i Wieśnian. Kulturalne przyśpiewki i dopingowanie piłkarzy wzmacniało efekt zaangażowania zawodników w grę.

Wieśniany 1:4 Winnica

Do półfinałów weszły po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. Z grupy A: Winniczka z kompletem punktów oraz Domosław, który nieznacznie uległ Winniczce 1:0. Z grupy B z kompletem punktów z jedną straconą bramką awansowała drużyna Winnicy. Drugie miejsce zajęła ekipa z Błędostowa, która od kilku lat znacząco podnosi poziom swojej gry. Błędostowo nieznaczenie 1:0 uległo Winnicy.

Półfinały

Winnica 2:0 Domosław

Winniczka 0:0 rzuty karne 3:2 Błędostowo

Mecz o 3 msc

Domosław 0:0 rzuty karne 2:1 Błędostowo

W wielkim finale spotkały drużyny Winnicy oraz Winniczki.

Winnica 1:0 Winniczka

Po rozegraniu 16 meczy w turnieju Mistrzem Gminy Winnica w halowej piłce nożnej w roku 2023 została:

Winnica

I miejsce Mistrz Gminy – Winnica

II miejsce – Winniczka

III miejsce Domosław

Król Strzelców 11 strzelonych goli – Gracjan Sokołowski (Winnica)

Najlepszy Bramkarz 1 stracona bramka – Adam Bartczak (Winnica)

Turniej był sfinansowany z Dotacji Gminnej oraz środków uzyskanych od sponsorów. Nagrody i Statuetki wręczył Wójt Gminy Winnica Pan Robert Wróblewski.

Sędziował: Jakub Nienałtowski

Sędzia stolikowy: Jacek Bryśkiewicz

Organizator: LUKS Lider Winnica