32 Bieg Niepodległości Warszawa 11.11.2022 – Lider Winnica mocna grupa

462

W dniu 11.11.2022 r Lider Winnica po dłuższej przerwie wrócił na trasę Biegu Niepodległości. Nasza obecność na tym biegu jest zaznaczana od początku istnienia Klubu Biegacza czyli od roku 2010. Do Warszawy wybrała się silna 14 osobowa ekipa (12 Biegaczy i 2 świetnych Kibiców). Patriotyczna atmosfera, świetna pogoda i dobre nastroje sprawiły, że był to naprawdę udany bieg dla Lidera Winnica. Oto nasze wyniki:

Lp.Imię i Nazwisko czas nettoRekord
1.Marcin Banaszkiewicz40:34nie
2.Jacek Bryśkiewicz40:41nie
3.Paweł Karasiewicz42:00nie
4.Mariusz Kucharczyk42:32rekord życiowy
5.Dariusz Jakubowski 43:00nie
6.Michał Brodowski 43:29nie
7.Rafał Darkowski 47:13nie
8.Edyta Kucharczyk 48:12rekord życiowy
9.Barbara Niedzielska 49:57 rekord życiowy
10.Gabriela Podlaska 1:00:44nie
11.Agnieszka Brodowska 1:04:24 rekord życiowy
12.Anna Mierzejewska 1:16:01 rekord życiowy

Krótko o naszych biegaczach: Marcin Banaszkiewicz i Jacek Bryśkiewicz swoimi wynikami potwierdzili, że małymi kroczkami zbliżają się do formy biegowej sprzed kilku lat. Zapowiadają mocne trenowanie, dużą motywację i jeszcze lepsze wyniki w nowym sezonie. Paweł Karasiewicz dobrze się spisał, wykonał solidne zawody, ale nadal nie może się zdecydować czy bawić się bieganiem czy może podjąć wyzwanie i zacząć solidnie trenować. Stać go zdecydowanie na wyższe wyniki i na to liczymy. Mariusz Kucharczyk w tym sezonie wykonał 120% normy biegowej i mimo, że jest po okresie roztrenowania udało mu się pobić o kilka sekund rekord życiowy. Jak on to robi, że ciągle zaskakuje? Nie mamy pojęcia, ale liczymy na więcej i więcej. Darek Jakubowski w tym sezonie walczy z kontuzją, dlatego jego start w tym biegu oraz uzyskany czas powiewa optymizmem i jest prognostykiem do powrotu formy z tamtego roku. Darek w poprzednim sezonie zaliczył bardzo dobre starty szczególnie na długich dystansach półmaratonie i maratonie oraz był bardzo dobrym motywatorem dla pozostałych biegaczy. Michał Brodowski po wielu latach nieobecności w liderowskim bieganiu znów wziął udział w ulubionym Biegu Niepodległości. Do Michała należy 2 najlepszy czas na 10 km w Liderze Winnica (36 min). Tym razem start sporo wolniejszy, ale zdecydowanie na plus, ponieważ sam Michał oceniał swoje aktualne możliwości dużo niżej. Rafał Darkowski start potraktował czysto towarzysko i patriotycznie i taki też czas uzyskał. Rafał wiele lat startował z powodzeniem w licznych Maratonach w Polsce oraz za granicą. Póki co nastawia się na zabawę bieganiem i wspólne wyjazdy biegowe.

Czas na wyniki naszych Kobiet. Udziały w Biegach do Maryi sprawiły, że biegaczki Lidera nabrały większej pewności siebie i coraz lepiej radzą sobie na ścieżkach biegowych. Jedną z biegaczek, które osiągnęły największy progres w tym sezonie jest Edyta Kucharczyk. Swoim startem (48:12) pobiła rekord życiowy oraz rekord Lidera Winnica kobiet na dystansie 10 km. Jak do tej pory najlepsze wyniki miały Magda Krawczyk oraz Karolina Kozłowska. Brawo dla Edyty i przyglądamy się następnym wyzwaniom. Pozostałe Panie również ciężko pracują na swoje wyniki. Barbara Niedzielska, która biega z Liderem od około roku pobiegła również bardzo dobre zawody łamiąc magiczne 50 min, a przy tym swój rekord życiowy. Jest to super start ambitnej Basi i chyba nie jest to jej ostatnie słowo. Gabrysia Podlaska wykręciła wynik około 60 min co jest na pewno poniżej jej możliwości, ale Gabrysia start ten potraktowała towarzysko i patriotycznie co widać było na jej uśmiechniętej twarzy. Agnieszka Brodowska oraz Ania Mierzejewska w tych zawodach zadebiutowały na dystansie 10 km na nawierzchni asfaltowej. Obie dziewczyny miały już starty na 10 km w Żółtym Jesiennym Lisie. Spisały się bardzo dobrze i ustanowiły swoje rekordy życiowe. Po zawodach widać było, że bieg ten sprawił im wielką frajdę i na pewno możemy spodziewać się kolejnych startów z ich udziałem.

To były bardzo udane zawody biegowe Lidera Winnica. Grupa biegowa znów jest silna i zróżnicowana. Cieszymy się i przystępujemy do dalszych treningów. Przed nami kolejne wzywania, kolejne zawody i kolejne łamanie rekordów.

Serdecznie podziękowania dla naszych partnerów, dzięki którym możemy realizować nasze sportowe zmagania:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *