293

W sobotę 17 września 2022 czworo Lisów wzięło udział w VII edycji słynnego Biegu Mateuszowego organizowanego z okazji Dni Mateusza w Pułtusku. Członkowie naszego kluby biorą udział w tym biegu od samego początku więc i tym razem nie mogło zabraknąć naszej reprezentacji.

W biegu wzięli udział:

DystansImięNazwiskoCzasMsc w kat.
5 kmEDYTAKUCHARCZYK00:24:19.362 msc kat. K40
5 kmPASZAKOWALCZYK00:28:58.873 msc kat. M30
5 kmAGNIESZKABRODOWSKA00:31:45.274 msc kat. K40
10 kmMARIUSZKUCHARCZYK00:42:40.51 msc kat M40

Sobotni poranek na pułtuskim rynku rozpoczęliśmy od krótkiej rozgrzewki oraz nawiązywania relacji z innymi biegaczami. Pomimo niewielkiej liczby uczestników atmosfera wokół biegu była bardzo pozytywna, a organizatorzy zadbali o wszystko co niezbędne.Biegi odbyły się na dwóch dystansach: 5 oraz 10 km. Trójka naszych biegaczy wybrała bieg na 5 km, a jedna osoba spróbowała swoich sił na dystansie 10 km.

Punktualnie o godzinie 10:00 po głośnym odliczaniu i wystrzale wyruszyli biegacze na dystansie 5 km. Trasa przebiegała uliczkami obok rynku, drogą polną, wałem wzdłuż Narwi i kończyła się przy Domu Polonii i pułtuskiej fontannie. Przez ponad połowę trasy można było podziwiać urokliwe tereny wzdłuż Narwi oraz widok na zamkową wieżę.

O godzinie 10:40 wystartowali biegacze zmagający się z dystansem 10 km. Pokonywali dokładnie tą samą trasę co poprzednia grupa tylko w postaci dwóch pętli.

W tym samym czasie na rynku odbywały się prezentacje pułtuskich zakładów pracy, stowarzyszeń, Kół Gospodyń Wiejski oraz lokalnych artystów. W oczekiwaniu na biegaczy była okazja do poznania lokalnej kuchni, tradycji i historii miasta.

Każdy z uczestników biegu otrzymał pięknie wykonany medal oraz uścisk dłoni włodarzy miasta.

Po otrzymaniu wyników biegu okazało się, że jedna Lisica oraz dwóch Lisów stanęło na podium. Organizatorzy i sponsorzy zadbali o wartościowe nagrody i piękne puchary.

Gratulujemy Agnieszce, Edycie, Mariuszowi i Pawłowi wspaniałego biegu, a MOSiR w Pułtusku za kolejną dawkę dobrych sportowych emocji. Do zobaczenia za rok!

Serdecznie podziękowania dla naszych partnerów dzięki, którym możemy realizować nasze sportowe zmagania:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *