256

W niedzielę 10 lipca przeżyliśmy kolejną wspólną biegową przygodę. Podczas naszej „Pogoni za Lisem” otrzymaliśmy oficjalne zaproszenie od klubu „Jednorożec robi co może” na bieg „Pogoń za Jednorożcem”. Od wielu lat klub z Jednorożca jest nam bliski i często spotykamy się na biegowych ścieżkach. Wiedzieliśmy że nie może zabraknąć reprezentacji naszego klubu na tej świetnej imprezie. Na wyjazd na zawody zebrała się ponad 22-u osobowa grupa biegaczy oraz kibiców, w tym trójka najmłodszych biegaczy: Zosia, Filip i Julek.

Jako pierwsi, około 10:50 pobiegli Zosia i Filip w biegu na 200 metrów. Nasze małe liski pięknie zaprezentowały nasz klub i pędziły przed siebie ile sił w nogach. Zosia z całej dużej gromadki dzieci dobiegła jako 8. Serdecznie gratulujemy naszym małym Lisom!.

Bieg główny na 5 km odbywał się o godzinie 13:30, mieliśmy więc bardzo dużo czasu na wspólne rozmowy, zwiedzanie okolicy, rozmowy ze znajomymi z innych klubów i wspólną integrację.

Po długim czasie oczekiwania około 13:00 zaczęliśmy indywidualną rozgrzewkę oraz dołączyliśmy do ćwiczeń prowadzonych przez organizatorów.  W biegu brało udział ponad 200 osób. W czarno-żółtych barwach Lidera Winnica wystartowało 16 biegaczy. Podzieliliśmy się na małe grupki zgodnie z tempem jakim zamierzaliśmy biec. Szybko życzyliśmy sobie powodzenia i rozpoczęliśmy swoje biegowe zmagania. Marcin biegł razem z wózkiem z synkiem i tym samym Julek został najmłodszym Lisem, który pokonał dystans 5 km na zawodach!

Cała grupa z impetem ruszyła przed siebie, dopiero po przebiegnięciu pierwszego kilometra część najlepszych biegaczy zaczęła przesuwać się mocno do przodu. W połowie dystansu była nawrotka, dzięki czemu mogliśmy zobaczyć gdzie są nasi klubowi koledzy i koleżanki, pomachać sobie i dodać motywacji do dalszego biegu.

Jako pierwszy z nas na mecie pojawił się Paweł osiągając czas 20:01 min i tym samym poprawiając swoją „życiówkę”. Wszyscy którzy dobiegali na metę głośno kibicowali i czekali na kolejnych Lisów i Lisice.  Po biegu każdy otrzymał zasłużony medal.

Nasze biegowe zmagania zakończyliśmy z następującymi wynikami:

Nazwisko i Imię   Kategoria/Miejsce  Tempo    Czas netto

Karasiewicz Paweł           M20 / 3 4:00       20:01

Kucharczyk Mariusz         M40 / 10             4:19       21:33

Jakubowski Dariusz         M40 / 13             4:23       21:55

Darkowski Rafał               M40 / 16             4:37       23:05

Jakubowicz Tobiasz         M10 / 5               4:37       23:06

Przybyłek Leszek              M30 / 10             4:39       23:11

Kopka Artur                      M30 / 12             4:41       23:23

Kucharczyk Edyta             K40 / 3                 4:44       23:40

Kozłowski Marcin             M30 / 13             4:48       23:49

Niedzielska Barbara        K40 / 4                 4:48       23:56

Pasztak Tomasz                M20 / 9               4:50       24:07

Krawczyk Magdalena      K30 / 2                4:57       24:41

Podlaska Gabriela            K20 / 3                 5:19       26:30

Krawczyk Paweł               M40 / 26             5:27       27:07

Podlaska Aleksandra       K20 / 4                 5:52       29:16

Podlaska Bogumiła          K40 / 8                 6:28       32:16

Organizatorzy „Pogoni za Jednorożcem” ugościli nas przepysznym jedzeniem oraz smakołykami takimi jak ciasta, popcorn i wata cukrowa.

Dużą radością była dla nas wiadomość, że czwórka naszych biegaczy stanęła na podium. Paweł zajął 3 miejsce w kategorii M20, Gabrysia 3 miejsce w kategorii K20, Magda 2 miejsce w kategorii K30 i Edyta 3 miejsce w kategorii K40. Gratulujemy wszystkim wspaniałych wyników, które potwierdzają, że regularne treningi oraz pozytywna grupa wsparcia pomagają w osiąganiu wymarzonych celów.

Dodatkowo po wręczeniu medali odbyła się loteria fantowa gdzie również udało nam się zdobyć kilka cennych nagród.

Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie i możliwość uczestniczenia w tej wyjątkowej imprezie. Wspaniała organizacja, atmosfera podczas imprezy i zaangażowanie całego klubu „Jednorożec robi co może” sprawiły, że z ogromną przyjemnością zawitamy do naszych sąsiadów na kolejne biegowe zmagania.

Poza sportową rywalizacją był to dla nas również bardzo dobry czas na integrację w gronie przyjaciół, wspaniały sposób na spędzenie niedzieli i okazja do lepszego poznania się nawzajem.

Już za 3 tygodnie również wyjeżdżamy wspólnie na kolejne biegowe wyzwanie, tym razem do stolicy. Trzymajcie za nas mocno i kciuki i śledźcie naszą stronę aby zobaczyć jak udało się zaprezentować nasz winnicki klub i pozostawić swój ślad na biegowej mapie Polski!

Bądźcie z nami!

Lisia piona!

Serdecznie podziękowania dla naszych partnerów dzięki, którym możemy realizować nasze sportowe zmagania:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *