223

W sobotę 25.06.2022 nasza cztero-osobowa lisia rodzina w składzie: Edyta, Mariusz, Jacek i Marcin wzięła udział w Nocnym Półmaratonie Skierniewickim.

Jak na końcówkę czerwca przystało pogoda w dniu startu była bardzo ciepła i bezwietrzna. Z Winnicy wyruszyliśmy po 18:00, a na miejsce docelowe dotarliśmy około 20:00. Start zaplanowany został na 22:00. Mieliśmy czas na to aby na spokojnie odebrać pakiety, pospacerować wokół zalewu i poczuć atmosferę miejsca. Półmaraton w Skierniewicach odbywa się na ścieżce rowerowej wokół Zalewu Zadębie. Jest to bardzo urokliwe miejsce gdzie w tym samym miejscu spotykają się biegacze, amatorzy jazdy na rowerze lub hulajnodze, rodziny z dziećmi, młodzież, seniorzy i właściciele psów. Piękne miejsce dla każdego kto chce trochę czasu spędzić na świeżym powietrzu. Dla chłopaków był to drugi występ na tej trasie, dla Edyty był to pierwszy półmaraton w życiu  oraz pierwsze zawody poza tymi organizowanymi przez Lidera.

Już podczas podróży przeżywaliśmy nasz start na zawodach, kalkulowaliśmy jakim tempem biec, opracowywaliśmy strategię i motywowaliśmy się wzajemnie aby jak najlepiej zaprezentować klub Lider Winnica poza granicami naszej gminy.

Czas przed startem wykorzystaliśmy na zrobienie pamiątkowych zdjęć oraz na dobrą rozgrzewkę i rozciąganie. O godzinie 22:00 temperatura spadła do około 20 stopni Celcjusza, słońce zaszło za horyzont, zapaliły się światła wokół zalewu, a całość wyglądała wyjątkowo uroczo.

Zaczęło się odliczanie 5,4,3,2,1, i START!

Wszyscy ruszyli z impetem przed siebie, kilkaset metrów pokonaliśmy w zwartej grupie, ale już po pierwszych kilometrach każdy trzymał się swojego docelowego tempa. Trasa biegu przebiegała ścieżką rowerową, która nie została zamknięta dla spacerowiczów. Tłumy kibiców, spacerowiczów i mieszkańców Skierniewic, którzy bili brawo każdej przebiegającej osobie, motywowali i dodawali siły nadawały temu wydarzeniu wyjątkowości. Skierniewicki półmaraton to 21,095 km podzielone na 4 pętle po około 5 km. Nocne bieganie wokół zalewu wśród przyjaźnie nastawionych ludzi, uśmiechów, okrzyków radości i braw było bardzo przyjemne i zakończone ogromną satysfakcją i lawiną biegowych endorfin.

Klub Lider Winnica godnie reprezentowali nasi biegowi weteranie Jacek i Marcin oraz Mariusz, który towarzyszył żonie Edycie w jej pierwszym starcie na tym dystansie. Po przebiegnięciu 21,095 km wszyscy szczęśliwie dotarliśmy do mety. Na koniec ogromną niespodzianką była informacja, że Edyta zajęła 3 miejsce w kategorii wiekowej K40 i tym samym stanęła na podium skierniewickiej imprezy.

Czasy jakie uzyskaliśmy:

Imię i NazwiskoKat/ m-ceMin/ kmWynik brutto
Marcin BanaszkiewiczM40/74:281:34:10
Jacek BryśkiewiczM30/44:391:37:57
Mariusz KucharczykM40/355:462:01:25
Edyta KucharczykK40/35:462:01:25

To był piękny i satysfakcjonujący bieg oraz wspaniała impreza z wyjątkową atmosferą, która na długo pozostanie w naszej pamięci.

Serdecznie podziękowania dla naszych partnerów dzięki, którym możemy realizować nasze sportowe zmagania:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *