209

Kiedy pani Dorota Bieńkowska kierownik Bajkowego Samorządowego Przedszkola w Winnicy zaprosiła Lidera Winnica do współorganizacji przedszkolnego Dnia Dziecka nie mogliśmy odmówić. Wielu z nas w tym przedszkolu się bawiło „dziesiąt” lat temu, a teraz chodzą tu nasze dzieci. Dlatego chętnie włączyliśmy się w przygotowanie tego wydarzenia z myślą o najmłodszych pociechach.

Wolontariusze Lidera przygotowali mini olimpiadę sportową, podczas której dzieci mogły wziąć udział w konkurencjach sportowych, poznać sprzęt sportowy i przede wszystkim dobrze się bawić.

Zabawę rozpoczęliśmy do rytmicznej rozgrzewki, którą poprowadził nasz liderowski Lis – Jacek Bryśkiewicz. Najwięcej emocji wzbudzał wyścig przez tor przeszkód przygotowany przez Marcina Kozłowskiego, na którym dzieci wykazywały się sprawnością i szybkością. A dopingujący siebie nawzajem przedszkolaki sprawiali, że każdy poczuł dreszczyk sportowych emocji.

W następnych konkurencjach liczyła się precyzja, a nie szybkość. Przedszkolaki mogli sprawdzić swoje umiejętności piłkarskie strzelając do bramki i koszykarskie rzucając do kosza pod opieką Mateusza Zawadzkiego i Pawła Kowalczyka. Młodym sportowcom wychodziło to bardzo dobrze co było widać po zadowolonych minach z kolejnych strzelonych bramek i trafionych koszy.

Był też czas na chwilę oddechu i poszerzenia swojej wiedzy o sporcie. Na przygotowanym stanowisku Artur Kopka prezentował sprzęt używany w różnych dyscyplinach sportowych. Przedszkolaki mogły go zobaczyć i dotknąć, a przede wszystkim – co okazało się najciekawszym wyzwaniem – sprawdzić, czy dadzą radę podnieść kulę lub dysk lekkoatletyczny.

Mimo że na hali sportowej sporo się działo to nie zabrakło miejsca dla trzech dużych dmuchańców-zjeżdżalni, które były zapewnione dzięki panu wójtowi Robertowi Wróblewskiemu i finansowane z Gminy Winnica.

Skoro był Lis to musiała się też odbyć mini Pogoń za Lisem, w której każda grupa mogła pościgać się z naszym spryciarzem. Po krótkim biegu niektórym nawet udało się dogonić Lisa (choć ten ostatecznie i tak się wymknął). Na mecie pan dyrektor szkoły Andrzej Zaręba i pani kierownik przedszkola Dorota Bieńkowska wręczyli wszystkim dzieciom pamiątkowe medale oraz dyplomy.

Na koniec wszyscy chętnie zjedli smaczny posiłek przygotowany przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Winnicy oraz mamy przedszkolaków.

To był bardzo udany dzień, który przyniósł wiele radości nie tylko dzieciom, ale i dorosłym. A skoro było tak fajnie to za rok też musimy się spotkać na wspólnej zabawie.

[ngg src=”galleries” ids=”1″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *