242

W ostatnią niedzielę maja odbyła się kolejna edycja Winnickiej Olimpiady Rodzinnej, podczas której na Rębkowskiej łące spotkało się wielu fanów sportu z całego województwa mazowieckiego. Główną atrakcją Olimpiady był słynny już na całą okolicę bieg przełajowy „Pogoń za Lisem” na dystansie 5 km. Bardzo dużą popularnością cieszyły się biegi dla dzieci na dystansach 200, 400, 600 i 800 metrów.

Już od 9 rano dzieci wraz z rodzicami mogły zapisać się na listę startową i wziąć udział w biegu w swojej kategorii wiekowej. Dzieci z rocznika 2007-2008 przebiegły dystans 800 metrów, z rocznika 2009-2011 – 600 metrów, z rocznika 2012-2014 dystans 400 metrów, a najmłodsi urodzeni w 2015 roku i później przebiegli dystans 200 metrów. Biegom towarzyszyły gromkie brawa i dużo radości, był doping kolegów i rodziców, a każde dziecko otrzymało zasłużony medal oraz upominek.

Łączenie w biegach wzięło udział ponad 130 dzieci. Ogromne zainteresowanie małych sportowców wzięciem udziału w biegach przerosło nasze oczekiwania i pozytywnie zaskoczyło. Dało impuls do tego, aby w przyszłości rozwijać tą część Olimpiady oraz promować ruch i zdrowie wśród najmłodszych.

Pierwszy raz w historii Winnickiej Olimpiady zorganizowana została trasa dla osób, które lubią aktywnie spędzać czas na spacerach z kijkami, czyli Nordic Walking. Trasa liczyła 4,2 km długości i przebiegała przez Rębkowskie pola, las i kawałek wsi. W konkurencji wzięło udział 26 osób. Wszyscy z powodzeniem i satysfakcją ukończyli marsz i pytali o kolejne edycje zawodów z kijkami. Każdy z uczestników został nagrodzony medalem za ukończenie marszu.

Najważniejszą i najbardziej oczekiwaną częścią Winnickiej Olimpiady Rodzinnej był bieg główny na dystansie 5 km, czyli Pogoń za Lisem. W biegu wzięło udział 111 osób, w tym 32 kobiety i 79 mężczyzn. Trasa biegu obejmowała drogę polną, leśną oraz asfaltową przez wieś Rębkowo. Nie byłoby „Pogoni za Lisem” bez Lisa, czyli naszego Liderowego kolegi Jacka, który przebrany za sympatycznego pomarańczowego zwierzaka, wsiadł na rower i dzielnie uciekał biegaczom.

O godzinie 12:00 rozpoczęło się odliczanie, do biegu, gotowi i START. Peleton biegaczy ruszył przed siebie. Każdy uczestnik dawał z siebie wszystko, aby jak najszybciej dobiec do mety. Po drodze uczestnicy mieli do pokonania nie tylko kałuże i zarośnięte leśne ścieżki, ale przede wszystkim swoje słabości i ograniczenia własnego ciała. Każdy dzielnie i do końca walczył o dobiegnięcie do mety i każdy z uczestników został zwycięzcą. Pierwszy na mecie pojawił się Rafał Smoliński z czasem 17:57 z klubu KS Przaśnik Przasnysz. A najszybszą wśród kobiet okazała się Małgorzata Piechór z Pułtuska, z czasem 20:25 reprezentująca klub DD Running Team. Jak co roku do Rębkowa przyjechała śmietanka mazowieckich biegaczy, którzy swoimi wynikami pokazali nam, że ciężka praca, regularne treningi i miłość do sportu może pokonać wiele ludzkich ograniczeń.

 

VI Winnicka Olimpiada Rodzinna to był wyjątkowy czas dla całych rodzin. Nie zabrakło atrakcji dla dzieci, dorosłych i seniorów. To dla nas zaszczyt, że nasz klub może być organizatorem takich wielopokoleniowych spotkań gdzie wszyscy razem dobrze się bawimy, żyjemy aktywnie i zdrowo.

Po wysiłku fizycznym przyszedł czas na przyjemności. Koleżanki z Koła Gospodyń Wiejskich z Rębkowa oraz firma BioSzynkownia zadbali o to, aby nikt nie wyszedł głodny z tej imprezy. Były pyszne, pożywne zupy, sałatki, kiełbaski i kaszanka z grilla oraz dużo ciast i smakołyków.

Jak co roku podczas imprezy odbyła się loteria fantowa, w której mógł wziąć udział każdy kto kupił los. W tym roku loteria miała bardzo szczytny cel – pomoc dla naszego małego Liska Julka i jego rodziców w sfinansowaniu rehabilitacji dla chłopca.

Wiele firm z Winnicy i okolic bardzo chętnie dołączyło się do tej akcji i przekazało atrakcyjne nagrody i vouchery. To dla nas ogromna radość, że tak wiele osób zaangażowało się w pomoc dla naszego małego przyjaciela. Julkowi życzymy dużo zdrowia i gorąco wierzymy, że rehabilitacja przyniesie dobre efekty, a już za kilka lat Julek będzie mógł startować w „Pogoni za Lisem”.

To był bardzo dobry rodzinny czas, czas sportowych zmagań i radosnych chwil spędzonych w gronie bliskich, sąsiadów i znajomych. Dziękujemy wszystkim za wspaniałe sportowe emocje, rodzinną atmosferę i wasze otwarte serca na pomoc potrzebującym.

Lis po raz kolejny uciekł biegaczom, więc cóż… za rok po raz kolejny spróbujemy go dogonić!

 

Organizacja VI Winnickiej Olimpiady Rodzinnej została dofinansowana ze środków budżetu państwa w ramach programu Ministerstwa Sportu i Turystyki „Sport dla Wszystkich”.

Organizacja VI Winnickiej Olimpiady Rodzinnej została dofinansowana ze środków samorządu Gminy Winnica.

Patronat nad biegiem objęło Nadleśnictwo Pułtusk.

Sponsorzy biegu:

 • Firma EMPRA
 • Zakład Mleczarski Winnica sp. z o.o.
 • Kwiaciarnia „Kwiatowa Fantazja”
 • Firma MPower Serwis – mechanika samochodowa
 • Firma RADSTONE kamieniarstwo budowlane
 • Sklep TOPAZ w Winnicy
 • BioSzynkownia – wędliny ekologiczne
 • Siłownia Garaż Strefa Treningu z Nasielska
 • Sklep „U Piotrusia” z Nasielska
 • Firma „Berta & Gravomach z Nasielska
 • Firma YOY.PL – Szybki Internet z Winnicy
 • Stacja Paliw w Winnicy
 • Bistro Pełen Chill w Winnicy
 • ROLMECH z Winnicy
 • Zakład fryzjerski „U Wioli”
 • Salon kosmetyczny Naila
 • Salon makijażu Ewa MakeUp
 • Salon masażu Sylwia Kopka
 • Citroen Auto-Drobot

Za wsparcie w organizacji biegu dziękujemy:

 • Urządowi Gminy Winnica
 • Nadleśnictwu Pułtusk
 • Zespołowi Placówek Oświatowych w Winnicy
 • Koło Gospodyń Wiejskich w Rębkowie
 • Ochotnicza Straż Pożarna w Rębkowie
 • Zakład Budżetowy w Winnicy

 

Wyniki:

Pełne wyniki na stronie chronotex.pl

Klasyfikacja OPEN mężczyźni:

 1. Rafał Smoliński 17:57 KS Przaśnik Przasnysz
 2. Krzysztof Mielczarek 18:51 Biegam na Tarchominie
 3. Seweryn Wróblewski 18:56 KB Wyszków

Klasyfikacja OPEN kobiet

 1. Małgorzata Piechór 20:25 DD Running Team
 2. Agnieszka Gozdan 22:41 Mr Hemperek Team
 3. Renata Kowalikowska 23:06 Biegam na Tarchominie

Kategoria „Mistrz Gminy Winnica” kobiety

 1. Magdalena Krawczyk 24:20 Lider Winnica
 2. Edyta Kucharczyk 24:39 Lider Winnica
 3. Gabriela Podlaska 26:31 Lider Winnica

Kategoria „Mistrz Gminy Winnica” mężczyźni

 1. Paweł Karasiewicz 21:21 Lider Winnica
 2. Mariusz Kucharczyk 21:22 Lider Winnica
 3. Tobiasz Jakubowski 23:30 Lider Winnica

Klasyfikacja pracowników Lasów Państwowych – kobiety

 1. Marta Baranowska 26:50 Klub Biegających Leśników

Klasyfikacja pracowników Lasów Państwowych – mężczyźni

 1. Michał Orłowski 20:32
 2. Mateusz Kaczmarczyk 20:59 KB Wyszków
 3. Zygmunt Skoroszewski 26:42

800 m – roczniki 2007-2008

Dziewczynki: 1 .Nikola Kowalska, 2 Izabela Glinka

Chłopcy: 1. Krystian Krawczyk, 2. Kacper Pudniak

600 m – roczniki 2009-2011

Dziewczynki: 1. Michalina Kowalska, 2. Karolina Geżyńska, 3. Lila Melnicka

Chłopcy: 1. Patryk Dylewski, 2. Igor Szerewicz, 3. Daniel Taras

400 m –  roczniki 2012 -2014

Dziewczynki: 1. Ada Opalach, 2. Oliwia Wiloch, 3. Antonina Grzymała

Chłopcy: 1. Adam Filipkowski, 2. Aleksander Karwacki, 3. Oskar Szerewicz

200 m – rocznik 2015 i młodsi

Dziewczynki: 1. Lena Ślubowska, 2. Kornelia Smosarska, 3. Marcelina Zawadzka

Chłopcy: 1. Janek Filipkowski, 2. Karol Karwacki, 3. Wojtek Cienkowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *