246

W dniu 27.06.2020 roku na boisku „Orlik” w Winnicy odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej o puchar wójta gminy Roberta Wróblewskiego. Do turnieju zgłosiło się 8 zespołów, które zostały podzielone na 2 grupy. W grupach drużyny grały systemem „każdy z każdym” po 12 minut mecz. Po rozegraniu wszystkich meczy w grupie A okazało się że zawodnicy z drużyny „Jarki Winnica” nie są mieszkańcami gminy i wszystkie ich mecze zostały anulowane poprzez walkower.

4. FC Buszito Golądkowo 0 pkt

Z każdej grupy awansowały dwie najlepsze drużyny. Dalej rywalizacja toczyła się systemem pucharowym. W pierwszym półfinale spotkały się zespoły Winnica City oraz Winniczka. Już od pierwszej minuty można było zauważyć rosnącą przewagę zespołu z Winnicy. Dobra rozważna gra sprawiła, że zespół Winnica City awansował to ścisłego finału z wynikiem 2:0. W drugim półfinale spotkały się zespoły Glinice Domaniewo oraz FC Soplica Skórznice. Wyraźnie zmęczony trudami turnieju zespół ze Skórznic oddał pole gry bardziej doświadczonym piłkarzom z Glinic, którzy z wynikiem 2:0 awansowali do finału.

Półfinały

• Winnica City – Winniczka 2:0
  • Glinice Domaniewo – FC Soplica Skórznice 2:0

Mecz o III miejsce

• Winniczka – FC Soplica Skórznice 3:2

Mecz finałowy to szlagier wieloletnich zmagań w Gminnym Turnieju. Finałowe potyczki miedzy tymi drużynami zawsze tworzyła fajną atmosferę i dużo emocji. Mecz rozpoczął się spokojnie, a ułożona gra Winnicy City sprawiła, że dosyć łatwo przedostawali się pod bramkę zespołu z Glinic. Po dobrych „rozklepanych” akcjach Winnica szybko objęła prowadzenie na 2:0. Piłkarze z Glinic podejmowali wiele prób ataku i odwróceniu losów spotkania. Otwarta gra Glinic sprawiła, że przy jednej z kontr Bramkarz Glinic popełnił błąd i faulował atakującego Gracjana Sokołowskiego. Po rzucie karnym wynik meczu 3:0 dla Winnicy. Zespół z Glinic przez wiele lat dał się poznać jako ten, który nigdy się nie poddaje i mimo ogromnego zmęczenia pod koniec meczu udało się zdobyć bramkę kontaktową. Tego dnia jednak Winnica City nie miała sobie równych i to właśnie oni zostali Mistrzami Gminny Winnica 2021.