184

27 maja Liderki z rocznika 2008 rozegrały swój ostatni mecz II fazy mazowieckiej ligi. Gościliśmy zespół z Ruśca.

Bardzo obwialiśmy się tego spotkania ponieważ ekipa z Ruśca to bardzo silny zespół zajmujący przed tym spotkaniem trzecie miejsce w lidze. Nasze liderki postanowiły jednak, że się „postawią” i od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego walczyły. Do przerwy wygrywamy 5:3 a w drugiej odsłonie powiększamy przewagę do 11:5 na trzy minuty przed końcem i to pomimo aż czterech niewykorzystanych rzutów karnych. Na ostatnie trzy minuty wchodzą klasy IV z zadaniem utrzymania zwycięstwa. Było ciężko ale ostatecznie „dowozimy 11:10 do przodu”. Brawo!!! Każda z dziewcząt zasłużyła na słowa pochwały za walkę, nieustępliwość i chęć zwycięstwa. Takie mecze bardzo fajnie się ogląda i budują atmosferę w drużynie. Dziękujemy Panu Andrzejowi Zarębie Dyrektorowi naszej szkoły za udostępnienie hali sportowej.

Teraz rocznik 2008 czeka turniej półfinałowy o dwa wolne miejsca w najlepszej czwórce Mazowsza (dwa mają już zagwarantowane zespoły z Regimina i Małkini).  Najprawdopodobniej 5 czerwca pojedziemy do Karczewa. Już w sobotę klasy IV, III i II jada na turniej do Łodzi. Trzymajmy kciuki za dobre mecze!!!