172

21 oraz 22 maja Liderki z rocznika 2009 oraz 20009 rozegrały kolejne spotkania w ramach mazowieckiej ligi. Młodsze grały w Radzyminie a starsze w Regiminie.

Maluszki grały z koleżankami z Siedlec i Radzymina. Pierwsze spotkanie rozpoczynamy bez potrzebnego skoncentrowania. Efekt przychodzi szybko i jest bolesny. Po pięciu minutach przegrywamy 0:5. Bierzemy czas, uspakajamy emocje i przez ostatnie dziesięć minut pierwszej połowy rzucamy siedem bramek tracąc jedynie trzy i do szatni schodzimy przy wyniku 7:8 dla dziewcząt z Siedlec. Po sześciu kolejnych minutach wychodzimy na prowadzenie 10:9 i to mimo niewykorzystanego rzutu karnego. Cieszy fakt, iż pomimo złego początku potrafiliśmy dogonić tak dobry zespół z Siedlec. W końcówce meczu robimy zmiany, dajemy grać wszystkim dziewczętom nawet tym z klasy drugiej i trzeciej. Ostatecznie przegrywamy 11:16 ale na tym etapie wynik to drugorzędna sprawa. Liczy się fajna gra. Zaraz po wyczerpującym spotkaniu z koleżankami z Siedlec czekał nas pojedynek z bardzo dobrą ekipą gospodyń, faworytek do wygrania całej ligi. Widać było ile kosztował nas pierwszy pojedynek. Przewaga fizyczna koleżanek z Radzymina na ten czas jest ogromna ale nasze maluszki walczyły dzielnie. Do przerwy wynik 5:10 i ostateczny 7:19. Teraz czeka nas 6 czerwca turniej finałowy w Radzyminie, gdzie spotkają się cztery zespoły i powalczą o mistrzostwo.

Rocznik 2008 w sobotę rozegrał dwa spotkania w Regiminie. W pierwszym po bardzo ciekawej grze, zwłaszcza w obronie pokonaliśmy koleżanki z AS Fit Camp Warszawa 21:11 do przerwy 11:3.  Miło było patrzeć na zaangażowanie naszych liderek. Takie mecze budują atmosferę w drużynie. W drugim meczu sparowaliśmy z gospodyniami, które sa już pewne wejścia do finału ligi z pierwszego miejsca. Jeszcze rok temu przegrywaliśmy z tym zespołem ponad dwudziestoma bramkami i ciekawi byliśmy czy udało nam się zrobić jakieś postępy. Choć mecz przegrywamy 10:20 do przerwy 5:10, to jesteśmy bardzo zadowolenie z gry naszych zawodniczek. było widać, że pomimo zmęczenia potrafiliśmy stworzyć wiele fajnych sytuacji rzutowych a wykorzystanie ich to tylko kwestia treningów. Brawo Dziewczęta!!! Kolejny mecz ligowy czeka nas w Winnicy w czwartek 27 maja o godzinie 18:00 z zespołem z Ruśca.

Już jutro w Winnicy wielkie święto piłki ręcznej. W turnieju rocznika 2011-13 wystąpią oprócz liderek zespoły z Siedlec, Białegostoku i Pabianic a w roczniku 2008-10 Winniczanki, Białostocczanki, Łodzianki i Siedlczanki. Szykuje się super zabawa.

Zapraszamy na naszego facebooka LUKS Lider Winnica.