199

21 oraz 22 maja Liderki z rocznika 2009 oraz 20009 rozegrały kolejne spotkania w ramach mazowieckiej ligi. Młodsze grały w Radzyminie a starsze w Regiminie.

Maluszki grały z koleżankami z Siedlec i Radzymina. Pierwsze spotkanie rozpoczynamy bez potrzebnego skoncentrowania. Efekt przychodzi szybko i jest bolesny. Po pięciu minutach przegrywamy 0:5. Bierzemy czas, uspakajamy emocje i przez ostatnie dziesięć minut pierwszej połowy rzucamy siedem bramek tracąc jedynie trzy i do szatni schodzimy przy wyniku 7:8 dla dziewcząt z Siedlec. Po sześciu kolejnych minutach wychodzimy na prowadzenie 10:9 i to mimo niewykorzystanego rzutu karnego. Cieszy fakt, iż pomimo złego początku potrafiliśmy dogonić tak dobry zespół z Siedlec. W końcówce meczu robimy zmiany, dajemy grać wszystkim dziewczętom nawet tym z klasy drugiej i trzeciej. Ostatecznie przegrywamy 11:16 ale na tym etapie wynik to drugorzędna sprawa. Liczy się fajna gra. Zaraz po wyczerpującym spotkaniu z koleżankami z Siedlec czekał nas pojedynek z bardzo dobrą ekipą gospodyń, faworytek do wygrania całej ligi. Widać było ile kosztował nas pierwszy pojedynek. Przewaga fizyczna koleżanek z Radzymina na ten czas jest ogromna ale nasze maluszki walczyły dzielnie. Do przerwy wynik 5:10 i ostateczny 7:19. Teraz czeka nas 6 czerwca turniej finałowy w Radzyminie, gdzie spotkają się cztery zespoły i powalczą o mistrzostwo.

Rocznik 2008 w sobotę rozegrał dwa spotkania w Regiminie. W pierwszym po bardzo ciekawej grze, zwłaszcza w obronie pokonaliśmy koleżanki z AS Fit Camp Warszawa 21:11 do przerwy 11:3.  Miło było patrzeć na zaangażowanie naszych liderek. Takie mecze budują atmosferę w drużynie. W drugim meczu sparowaliśmy z gospodyniami, które sa już pewne wejścia do finału ligi z pierwszego miejsca. Jeszcze rok temu przegrywaliśmy z tym zespołem ponad dwudziestoma bramkami i ciekawi byliśmy czy udało nam się zrobić jakieś postępy. Choć mecz przegrywamy 10:20 do przerwy 5:10, to jesteśmy bardzo zadowolenie z gry naszych zawodniczek. było widać, że pomimo zmęczenia potrafiliśmy stworzyć wiele fajnych sytuacji rzutowych a wykorzystanie ich to tylko kwestia treningów. Brawo Dziewczęta!!! Kolejny mecz ligowy czeka nas w Winnicy w czwartek 27 maja o godzinie 18:00 z zespołem z Ruśca.

Już jutro w Winnicy wielkie święto piłki ręcznej. W turnieju rocznika 2011-13 wystąpią oprócz liderek zespoły z Siedlec, Białegostoku i Pabianic a w roczniku 2008-10 Winniczanki, Białostocczanki, Łodzianki i Siedlczanki. Szykuje się super zabawa.

Zapraszamy na naszego facebooka LUKS Lider Winnica.

Skład liderek:

Olga Gołębiewska, Kinga Czyżewska, Asia Śmietańska, Małgosia Kopycińska, Wiktoria Rzeczkowska, Weronika Kiela, Jessica Strauch, Dygus Blanka, Julia Kobrzyńska, Nadia Jasińska, Emilia Głodowska, Sandra Andryszczyk, Karolina Mączyńska, Zosia Brzozowska, Ania Szmit, Patrycja Kowalewska, Maja Staniszewska, Martyna Berent, Nikola Rakowska.

Opiekunowie: Marzena oraz Tomasz Szeliga.

 

Wyjazd został opłacony z dotacji Gminy Winnica na rozwój sportu. Dziękujemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *