160

7 marca rozegraliśmy kolejny turniej mazowieckiej ligi dziewcząt rocznik 2009. Gospodarzem był zespół Fit Camp Warszawa, który jest zapleczem pierwszoligowego klubu AZS AWF Warszawa. Zagraliśmy dwa spotkania, pierwsze z gospodyniami a drugie rewanżowe z koleżankami z Siedlec. Szczególnie zależało nam aby powalczyć w tym drugim meczu ponieważ na pierwszym turnieju w Radzyminie przegraliśmy 6:23 (2:14).

W pierwszym spotkaniu widać było różnicę na naszą korzyść od samego początku potyczki. Pierwszą połowę wygraliśmy 13:5 a całe spotkanie 24:7 ale nie to było ważne. Był to pierwszy oficjalny mecz dziewcząt z klas II-III w barwach naszego klubu. Będąc dwa i trzy lata młodszą nasze maluchy dzielnie radziły sobie zarówno w pierwszej jak i drugiej połowie. Nawet udało im się zdobyć bramkę. Kornelia, Patrycja, Maja, Ania, Julka i Nikola na pewno zapamiętają to spotkanie do końca życia.

Druga potyczka z bardzo dobrym zespołem z Siedlec, rozegrana zaraz po pierwszym spotkaniu bardzo nas ucieszyła. W pierwszej odsłonie po trzech minutach gry był remis 2:2 i choć po kolejnych pięciu przegrywaliśmy 2:7 to jednak byliśmy bardzo zadowoleni z gry chociaż nie potrafiliśmy wykorzystać trzech rzutów karnych i wielu sytuacji sam na sam. Na przerwę schodziliśmy przy wyniku 5:8, czyli ostatnie siedem minut „było nasze”. Druga odsłonę gramy jeszcze lepiej choć gra się w niej przeciwko obronie strefowej, na której my się jeszcze nie koncentrujemy. Uważamy, że w dobrym wyszkoleniu małych adeptek piłki ręcznej ważniejsze są inne elementy. Każda z dziewcząt gra jak z nut, widać zaangażowanie i wolę walki. Efekt jest taki, że na trzy minuty przed końcem przegrywamy jedynie 12:13. Nie wynik jest najważniejszy a gra i zdobywanie doświadczenia, dlatego też robimy zmianę i wprowadzamy klasy II-III. Każda dziewczynka chce grać i być częścią zespołu. Na wyniki przyjdzie czas. Maluchy choć tracą trzy bramki, to jednak walczą i to jest ważne. Choć przegrywamy 12:16 to jesteśmy bardzo zadowoleni z występu wszystkich liderek. BRAWO LIDERKI!!!

Cieszy nas fakt, że potrafimy stworzyć już nie tylko zespół ale sposób na spędzenie czasu dla wielu dziewcząt z tak szerokiego przedziału wiekowego. Do bardzo fajnej gry dochodzą również fajne wyniki i taka mała wioska rywalizuje jak równy z równym z klubami z wielkich miast jak Warszawa, Siedlce, Piaseczno, Marki, Radzymin i inne. Jest to nasz wielki sukces.

Dziękujemy za wsparcie wszystkim, którzy nam pomagają. Do tej grupy osób należy Pan Wójt Robert Wróblewski wraz z Radnymi Gminy, Dyrektor ZPO w Winnicy Pan Andrzej Zaręba, Pani Ewa Dulińska właścicielka firmy „Daria”, Prezes Zakładu Mleczarskiego w Winnicy Pan Wojciech Jamiołkowski, Pan Krzysztof Walendziewski Prezes EFRNKiS, Pan Andrzej Grabowski właściciel firmy „Polmlek”, Pan Stefan Winnicki właściciel sklepu JanWin, Pan Ireneusz Górecki Prezes BS w Winnicy, Pan Jan Kaczmarczyk właściciel firmy „Drogi i Mosty” i Pan Józef Łatyfowicz właściciel firmy „Isbud”.  Dziewczęta ciężko pracują na treningach, poświęcające tyle czasu na swoje hobby, aby godnie reprezentować nasz Powiat. Zasługują aby docenić ich wysiłek. Czekamy na chętnych, którzy mają ogromne serce i chcą wesprzeć nasze maluchy. Wierzymy, że w Naszym Powiecie są firmy potrafiące docenić wysiłek młodych ludzi. Kontakt do klubu (telefon szkoły w Winnicy) 23 691-40-79.

Skład naszego zespołu:

Kinga Czyżewska, Asia Śmietańska, Martyna Berent, Julia Kobrzyńska, Nadia Jasińska, Emilia Głodowska, Nikola Rakowska, Karolina Mączyńska, Gabrysia Jałmużna, Zosia Brzozowska, Kornelia Kaźmierczak, Patrycja Kowalewska, Maja Staniszewska, Anna Szmit, Julia Winnicka, Nikola Zaręba.

Opiekun: Tomasz Szeliga

Kolejny turniej odbędzie się już 13 marca u nas w Winnicy gdzie zagramy dwa rewanżowe mecze, jeden z koleżankami z Piaseczna oraz drugi z dziewczętami z Warszawy.