221

13 lutego czyli aż dwa miesiące po pierwszym ligowym turnieju w Radzyminie nasze maluchy z rocznika 2009-10 wzięły udział w Markach w drugiej odsłonie mazowieckiej ligi dziewcząt młodszych. W pięknym obiekcie sportowo – kulturalno – edukacyjnym mogliśmy rywalizować z koleżankami z Piaseczna oraz z gospodyniami. Po dwóch bardzo dobrych (choć przegranych) meczach w Radzyminie nareszcie mogliśmy wystąpić w prawie pełnym składzie, co w tak małym klubie jak nasz jest bardzo ważne. U nas pełny skład to dziewięć, dziesięć dziewcząt i to z dwóch roczników przy najczęściej szesnastce przeciwniczek i to w większości z górnego rocznika.

W pierwszym spotkaniu graliśmy z zespołem KS „Victoria” Piaseczno. Był to bardzo zacięty i pełen emocji mecz. Obydwa zespoły pokazały bardzo fajny handball a dziewczęta bardzo się starały. Mecz bardzo nam się podobał a to najważniejsze. Wynik 19:14 dla nas bardzo cieszy ale w tym wieku to sprawa drugorzędna.

      Drugi mecz z zespołem gospodyń AP „Marcovia” Marki był bardzo podobny do pierwszego. Zacięty, pełen fajnych akcji z obydwu stron. Szkoda tylko, że bez kibiców. Nawet wynik był zbliżony, bo 18:14 dla naszych dziewcząt. Brawo dziewczęta. Wielkie BRAWO!!!

Cieszy nas fakt, że my, tak mały klub z tak małej szkoły potrafimy walczyć jak równy z równym z dużymi klubami z wielkich szkół mających klasy sportowe. Świadczy to o twardym charakterze Winniczanek, ich wielkim sercu do pracy, Rodzicom dbającym o rozwój swoich pociech oraz oddanym opiekunom jak Pani Marzenka.

Kolejny turniej odbędzie się już 20 lutego w Piasecznie gdzie zagramy dwa rewanżowe mecze, jeden z koleżankami z Marek oraz drugi z dziewczętami z Radzymina. Szczególnie w tym drugim chcielibyśmy zrewanżować się za minimalną porażkę w Radzyminie.

Dziękujemy za wsparcie wyjazdu Panu Wójtowi Robertowi Wróblewskiemu wraz z Radnymi Gminy, Dyrekcji ZPO w Winnicy Panu Andrzejowi Zarębie za możliwość treningów w tym trudnym czasie pandemii, Prezesowi Zakładu Mleczarskiego w Winnicy Panu  Wojciechowi Jamiołkowskiemu za comiesięczne wsparcie finansowe naszej sekcji. Dziewczęta wystąpiły w nowych bluzach dresowych ufundowanych przez Pana Krzysztofa Walendziewskiego Prezesa Europejskiej Fundacji Rozwoju, Nauki, Kultury, Sztuki i Sportu. Dzieci tak ciężko pracujące na treningach, poświęcające tyle czasu na swoje hobby, będące chlubą naszej Gminy i Powiatu warte są każdego wsparcia. Czekamy na chętnych, którzy mają ogromne serce i chcą wesprzeć nasze maluchy. Kontakt do klubu (telefon szkoły w Winnicy) 23 691-40-79.

 

Skład naszego zespołu:

Kinga Czyżewska, Asia Śmietańska, Martyna Berent, Julia Kobrzyńska, Nadia Jasińska, Emilia Głodowska, Sandra Andryszczyk, Nikola Rakowska, Karolina Mączyńska.

Opiekunowie: Marzena Staniszewska-Szeliga i Tomasz Szeliga

Sponsor sekcji piłki ręcznej

Zakład Mleczarski Winnica Sp. z o. o.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *