194

12 grudnia Liderki z Winnicy wzięły udział w Warszawie w trzeciej odsłonie mazowieckiej ligi dziewcząt rocznik 2008 a maluchy z rocznika 2009-10 rozegrały swój pierwszy turniej ligowy w Radzyminie.

Maluszki (pięć czwartoklasistek i dwie z piątej klasy) pod opieką Pani Marzeny Staniszewskiej – Szeligi oraz Dominiki Puchty (wcześniej Kłosiewicz, zawodniczki z pierwszego zespołu Lidera Winnica) rozegrały swoje dwa pierwsze mecze w mazowieckiej lidze klas piątych (rocznik 2009). Traktujemy te występy jak możliwość gry i zdobywania doświadczenia a nie walkę o miejsca. Dodatkowo filary tej drużyny czyli Asia Śmietańska i Kinga Czyżewska walczyły w Warszawie z klasa szóstą a nasza jedyna bramkarka nie jeździ na zawody z powodu zagrożenia koronawirusem. Jednak nasze maluszki znane są z waleczności i nieustępliwości. Pokazały to już w pierwszym spotkaniu z koleżankami z Radzymina, które trenują w piątej klasie sportowej. Walczyły, pokazywały ogromne jak na swój wiek umiejętności i ku zdziwieniu wszystkich po pierwszej połowie wygrywały 9:8. Niestety w drugiej połowie przeciwniczki wybrały obronę 6:0 przeciwko, której nie uczymy jeszcze grać nasze maluchy i było nam trudniej grać. Jednak aż do 27 minuty czyli na trzy przed końcem spotkania widniał na tablicy wynik remisowy 11:11. Po tym jak nie wykorzystujemy swojego rzutu karnego otrzymujemy bardzo kontrowersyjny przeciwko nam, który koleżanki z Radzymina zamieniają na bramkę. Do tego w samej końcówce braknie nam po prostu sił, ponieważ gramy bez zmiany i ostatecznie przegrywamy 11:15. Jest to wielki sukces naszych maluchów. Już czekamy na możliwość rewanżu w pełnym składzie. W drugim spotkaniu z ekipą z Siedlec, które odbyło się jedynie piętnaście minut po ciężkim pojedynku z Radzyminem, było widać po prostu ogromne zmęczenie. Choć pierwszą połowę przegrywamy 2:14 to jednak widać duże zaangażowanie naszych maluchów. Po odbudowaniu sił drugą połowę przegrywamy jedynie 4:9, co bardzo dobrze świadczy o możliwościach naszych maluchów i całe spotkanie 6:24. Ciekawi jesteśmy spotkania rewanżowego jak wystąpimy w pełnym składzie.

Starsze dziewczęta grały w tym samym czasie swój trzeci turniej. Gospodarzem był zespół „Wesołej” Warszawa. Pierwsze spotkanie to rewanż z zespołem z Marek i pomimo bardzo ambitnej postawy przeciwniczek nasze zawodniczki pokonały Je 24:6 (13:2) i był to efekt bardzo dobrej naszej gry a nie słabości koleżanek z Marek. W porównaniu do spotkania z Marek z 21.11.2020 (wynik 19:11) to znacząca nasza poprawa. Druga potyczka to gra z bardzo mocnym zespołem z Zielonki. My czuliśmy trudy pierwszego meczu i widać było to po słabszej niż zwykle naszej skuteczności. Do tego w niezrozumiały sposób jednym z sędziów tego spotkania był były prezes i trener klubu z Zielonki oraz opiekun Pań, które prowadziły nasze przeciwniczki 12 grudnia. Tak więc nazwijmy to „niezrozumiałych decyzji sędziowskich” było bardzo dużo.  Pomimo tego nasze podopieczne grały bardzo fajne zawody i pokazywały kawał świetnej piłki ręcznej. Do przerwy przegrywamy 4:5. Po niej poprawiamy odrobinę skuteczność i w dwudziestej drugiej minucie wychodzimy na prowadzenie 9:8. Niestety Pan Sędzia z Zielonki nie pozwolił naszym zawodniczkom na grę fair i skutecznie przerywał im bardzo fajne akcje zarówno w obronie jak i ataku. Ostatecznie przegrywamy 10:12 i jesteśmy zdeterminowani aby w rewanżu 19 grudnia w Mławie nadrobić dwie bramki. Brawo dziewczęta bo mecze i to pomimo braku zmian były bardzo udane.

Jak widać w tak małej miejscowości jak Winnica, w tak małej szkole i klubie można zrobić sport dzieci na poziomie, którego nie powstydziłyby się duże ośrodki sportowe piłki ręcznej. Dziewczęta jesteście dumą dla Rodziców, dla szkoły, gminy i powiatu. Brawo!!!

Skład naszego zespołu 2008:

Olga Gołębiewska, Kinga Czyżewska, Asia Śmietańska, Małgosia Kopycińska, Wiktoria Rzeczkowska, Weronika Kiela, Jessica Strauch,

Skład naszego zespołu 2009:

Martyna Berent, Julia Kobrzyńska, Nadia Jasińska, Emilia Głodowska, Sandra Andryszczyk, Nikola Rakowska, Karolina Mączyńska

Opiekunowie: Marzena Staniszewska-Szeliga, Dominika Kłosiewicz i Tomasz Szeliga

 

Kolejny turniej odbędzie się 12 grudnia w Mławie gdzie zagramy z gospodyniami, którym będziemy chcieli zrewanżować się za porażkę w Winnicy oraz z koleżankami z Zielonki i ten mecz zadecyduje która z drużyn awansuje do najlepszej ósemki ligi Mazowsza.

 

Dziękujemy Wójtowi Gminy Panu Robertowi Wróblewskiemu

wraz z  Radnymi oraz Prezesowi Zakładu Mleczarskiego w Winnicy

Panu  Wojciechowi Jemiołkowskiemu za wspieranie finansowe piłki ręcznej.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *