147

Przez pół roku nasze dziewczęta nie mogły się doczekać gry na własnym parkiecie. Nastąpiło to 3 października gdy w ramach Winnickiego Festiwalu Gier Sportowych odbył się turniej dziewcząt rocznika 2008. Zarząd Klubu pozyskał dofinansowanie z Ministerstwa Sportu, władze Gminy i szkoły udostępniły nasze wspaniałe obiekty i mogliśmy zaprosić zaprzyjaźnione zespoły. Rodzice przygotowali wspaniały słodki poczęstunek a nasze niezawodne Panie kucharki ugotowały pyszny obiad dla wszystkich uczestniczek.

Na nasze zaproszenie odpowiedziały zespoły z Cegłowa, Regimina, Mławy, Siemiatycz i Białegostoku. Chętnych było dużo więcej jednak ze względu na koronawirusa mogliśmy rywalizować maksymalnie między sześcioma zespołami.

Zagraliśmy systemem, każdy z każdym.

W pierwszym spotkaniu pokonaliśmy pewnie koleżanki z Cegłowa 18:5. Walczymy a każda z dziewcząt bardzo się starała. Obecny Dyrektor Pan Andrzej Zaręba był bardzo dumny ze sowich uczennic.

Po pierwszych trzech meczach nastąpiło otwarcie zmagań a uczynili to Pan Wójt Robert Wróblewski oraz Prezes klubu Pan Marcin Kozłowski.

Kolejny nasz mecz był wręcz wymarzony dla kibiców. Bardzo zacięty, pełny fajnych akcji i to z dwóch stron. Koleżanki z Białegostoku pokazały ciekawy handball a nasze dziewczęta nie pozostawały dłużne. Wynik nie był znany do dosłownie ostatniej sekundy, kiedy po wspaniałej akcji nie wykorzystaliśmy sytuacji na wygraną i ostatecznie mecz zakończył się sprawiedliwym remisem 9:9.

W kolejnym meczu spotkaliśmy się z koleżankami z Regimina. Niestety można powiedzieć, że mamy na razie nadal kompleks tego zespołu. Jeszcze pół roku temu przegrywaliśmy gładko trzydziestoma bramkami i to nadal „siedzi” w dziewczętach. Przegrywamy zanim mecz się rozpoczął. Nie walczymy, jesteśmy nieobecni. O dziwo maluchy z klasy czwartej zagrały bardziej odważnie niż koleżanki z klasy szóstej. Przegrywamy 5:21.

Czwarte spotkanie gramy już odważniej i pokonujemy dziewczęta z Siemiatycz 16:5. Każda z dziewcząt pokazała co potrafi i chciała się nauczyć jak najwięcej. Brawo.

Ostatnie spotkanie to potyczka z koleżankami z Mławy. Choć walczymy i tego nie można naszym dziewczętom odmówić to jednak widać było trudy poprzednich spotkań. Choć przegrywamy 10:20 to jednak wynik nie odzwierciedla zaciętości spotkania.

Ostatecznie zajmujemy 3 miejsce (1. Regimin, 2. Mława, 3. Winnica, 4. Białystok, 5. Siemiatycze, 6. Cegłów) i jesteśmy bardzo zadowoleni z postawy naszych zawodniczek. Oby tak dalej.

Jesteśmy ewenementem na skalę nie tylko naszego województwa. W klasach I-VI trzydzieści procent dziewcząt bawi się w piłkę ręczną.

Należy wspomnieć, że jedną z dwóch sędziów była nasza była zawodniczka Dominika Kłosiewicz, która prowadziła mecze na bardzo wysokim poziomie. Biuro zawodów „ogarnęły” nasze dziewczęta z rocznika 2005 i dzięki temu wszystkiemu nasi goście wyjechali w pełni zadowoleni.

Teraz 24 października zaczynamy ligę roczniak 2008 a 7 listopada rusza mazowieckie współzawodnictwo w roczniku 2009.

Skład naszego zespołu:

Olga Gołębiewska, Kinga Czyżewska, Asia Śmietańska, Kinga Krawczyk, Małgosia Kopycińska , Martyna Berent, Wiktoria Rzeczkowska, Zosia Brzozowska, Weronika Kiela, Jessica Strauch, Karolina Mączyńska, Julia Kobrzyńska, Nikola Rakowska, Nadia Jasińska, Sandra Andryszczyk, Marta Ostaszewska, Emilia Głodowska, Blanka Dygus.

Opiekunowie: Marzena Staniszewska-Szeliga i Tomasz Szeliga

Sponsor sekcji piłki ręcznej

ZAKŁAD MLECZARSKI WINNICA Sp. z o.o.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *