201

Od początku marca czyli czasu wybuchu pandemii koronawirusa Liderki czekały z niecierpliwością na możliwość rozegrania prawdziwego turnieju. Ciężko pracowaliśmy na wakacyjnym obozie i byliśmy ciekawi jakie przyniesie to efekty. Okazja nadarzyła się 20 września. Otrzymaliśmy zaproszenie od naszych przyjaciół z Cegłowa i nie mogliśmy z niego nie skorzystać.

Wystartowało pięć zespołów i zagraliśmy systemem „każdy z każdym”. W pierwszym spotkaniu graliśmy z gospodyniami. Pomimo bardzo walecznej postawy dziewcząt z Cegłowa wygraliśmy to spotkanie 16:5. Kolejny mecz to potyczka z bardzo dobrym zespołem z Małkini. Chyba ucieszone zwycięstwem w pierwszym spotkaniu Liderki w ogóle nie podjęły walki. Przegraliśmy aż 2:16 i nie byliśmy zadowoleni ze swojej postawy. Kolejny mecz to rywalizacja z zespołem Radzymina rocznik 2008. Choć przegraliśmy 9:15 to dopiero w końcówce meczu a całe spotkanie było bardzo wyrównane i ciekawe. Zabrakło szczęścia przy rzutach i gdy poprawimy skuteczność to tak grając sprawimy nie jedną niespodziankę. Ostatni występ to sparowanie z koleżankami z Radzymina z rocznika 2009. Podbudowane poprzednim spotkaniem pewnie wygrywamy 23:7 i wcale przeciwniczki łatwo nie oddały nam tego meczu.

Podsumowując jesteśmy bardzo zadowoleni z naszego występu, zajmujemy trzecie miejsce, wszystkie dziewczęta zasłużyły na wielkie brawa a Weronika Kiela została uznana najlepszą bramkarką turnieju.

 

Już 3 października będziemy organizatorem turnieju, w którym wystąpią zespoły z Białegostoku, Siemiatycz, Cegłowa, Mławy i Regimina. Już nie możemy się doczekać możliwości kolejnej gry.

 

Skład zespołu:

Olga Gołębiewska, Kinga Czyżewska, Asia Śmietańska, Kinga Krawczyk, Małgosia Kopycińska , Martyna Berent, Wiktoria Rzeczkowska, Zosia Brzozowska, Weronika Kiela, Jessica Strauch.

Opiekunowie: Marzena Staniszewska-Szeliga i Tomasz Szeliga

 

Podziękowania za wsparcie wyjazdu dla Wójta Gminy Winnica Pana Roberta Wróblewskiego, Prezesa Zakładu Mleczarskiego w Winnicy Pana Wojciecha Jamiołkowskiego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *