183

Dnia 08.03.2020 roku na hali sportowej w Winnicy odbył się Gminny Halowy Turniej Piłki Nożnej o puchar wójta gminy Roberta Wróblewskiego. Do turnieju zgłosiło się 8 zespołów, które zostały podzielone na 2 grupy. W grupach drużyny grały systemem „każdy z każdym”.

W grupie A początkowo były 4 drużyny ale po kilkunastu minutach od rozpoczęcia turnieju rozpadła się drużyna z Bulkowa, co oznaczało, że każda z drużyn zagra tylko po dwa spotkania. Wszystkie swoje mecze pewnie wygrała drużyna z Winniczki i z kompletem 6 pkt awansowała z pierwszego miejsca do półfinału. Z drugiego miejsca awansowała drużyna Winnica Starsi.

Mecze Grupa A

 • Winnica Starsi – Winnica Młodzi 2:0
 • Winnica Młodzi – Winniczka 1:3
 • Winnica Starsi – Winniczka 0:5

Kolejność końcowa grupy:

 1. Winniczka
 2. Winnica Starsi
 3. Winnica Młodzi

W grupie B rywalizacja była bardziej wyrównana. Po dwie wygrane zanotowały trzy zespoły: Rębkowo, Golądkowo i Glinice Domaniewo. Do wytypowania dwóch najlepszych drużyn potrzebna była „mała tabela”,  gdyż wymienione zespoły miały po tyle samo punktów. Po rozpisaniu tabeli okazało się, że nadal drużyny mają tyle samo punktów i o kolejności miał zdecydować bilans bramek.  Najlepszy bilans miał zespół z Rębkowa i to właśnie on awansował z pierwszego miejsca w grupie do półfinału. Drugie miejsce w tabeli nadal pozostawało nierozstrzygnięte, gdyż zespoły z Golądkowa i Glinic miały taki sam bilans bramek. Obu zespołom ku uciesze kibiców przyszło się zmierzyć w rzutach karnych.  Więcej „zimnej krwi” mieli strzelcy z Glinic i to właśnie dzięki nim Mistrz Gminny z roku 2019 awansował z drugiego miejsca.

Mecze Grupa B

 • Rębkowo – Wieśniany 1:0
 • Golądkowo – Glinice Domaniewo 2:0
 • Golądkowo – Rębkowo 0:3
 • Wieśniany – Glinice Domaniewo 1:3
 • Wieśniany – Golądkowo 0:2
 • Rębkowo – Glinice Domaniewo 1:2

Kolejność końcowa grupy:

 1. Rębkowo
 2. Glinice Domaniewo
 3. Golądkowo
 4. Wieśniany

Po zakończeniu gier w grupach do walki o tytuł Mistrza Gminny awansowały dwie najlepsze drużyny z każdej z grup. Dalej rywalizacja toczyła się systemem pucharowym. Pozostałe drużyny przystąpiły do rywalizacji o miejsca 5-7.

W pierwszym półfinale Winniczka nie dała najmniejszych szans i pewnie wygrała z zespołem Glinice Domaniewo. Drugi półfinał był bardziej wyrównany. Po regulaminowym czasie wynik meczu był remisowy  i o awansie do wielkiego finału zdecydowały rzuty karne. Drużyny stawały po 3 razy na linii rzutów karnych ale to zawodnicy z Rębkowa zamienili wszystkie strzały na gole i awansowali do finału.

Półfinały

 • Winniczka – Glinice Domaniewo 6:1
 • Winnica Starsi – Rębkowo 1:1, rzuty karne 2:3

Mecz o III miejsce

 • Winnica Starsi – Glinice Domaniewo 2:0

W wielkim finale spotkały się drużyny z Winniczki oraz Rębkowa. Mecz był bardzo wyrównany i cały czas trzymał w napięciu.

FINAŁ

 • Winniczka – Rębkowo 2 :4

 

Mistrzem Gminny Winnica 2020

w Halową Piłkę Nożną o Puchar Wójta

Roberta Wróblewskiego został zespół

RĘBKOWO.

Skład zwycięskiego zespołu: Mroziewicz Przemek, Mroziewicz Łukasz, Bartczak Adam, Kowalewski Arek, Jończyk Maciej, Grochowski Łukasz, Towarek Konrad, Milczarczyk Rafał.

II Miejsce Winniczka

III Miejsce Winnica Starsi

Król strzelców  Górecki Hubert z drużyny Winniczka – 7 goli.

Najlepszy bramkarz  Bartczak Adam z drużyny Rębkowo – 5 straconych goli.

 

 

Puchary i statuetki wręczył wójt gminy Robert Wróblewski.

Sędzia: Rafał Darkowski

Zawody zorganizował LUKS ,,Lider” w Winnicy

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *