154

7 marca pojechaliśmy do Regimina na swój pierwszy turniej w finałowej ósemce mazowieckiej ligi. Wiemy jaki poziom reprezentujemy i jak długa droga czeka nas aby grać w przyszłości na najwyższym poziomie. Jechaliśmy do Regimina aby podpatrywać zespół gospodyń oraz ekipę z Małkini Górnej, które na obecny czas zdobywają czołowe miejsca w Polsce w swojej kategorii wiekowej.

Pierwsze spotkanie z Czarnymi Regimin od początku nam nie wyszło. Koleżanki mają super bramkarkę, która „zamurowała” nam bramkę a my nie utrudnialiśmy Jej pracy rzucając po prostu w sposób łatwy do obrony. W defensywie również nie realizowaliśmy tego co było ustalone i wynik 5:16 do przerwy i 9:30 po ostatnim gwizdku nie dziwią. Nie liczyliśmy na wygraną ale na lepszą postawę tak.

Myślimy, że dziewczęta to zrozumiały ponieważ kolejne spotkanie z koleżankami z Małkini było zupełnie inne. Choć do przerwy widniał wynik 6:12 a na końcu 10:22 dla przeciwniczek to nasze maluchy naprawdę walczyły, stwarzały bardzo dużo sytuacji rzutowych, których jeszcze nie potrafią wykorzystać ale to tylko kwestia czasu. Mecz bardzo nas ucieszył bo wszystkie dziewczęta nawet te z trzeciej klasy wzięły w nim udział i każda z liderek wniosła dużo dobrego do spotkania. Jedyny minus to postawa sędziego, który zapomniał, że prowadzi spotkanie dzieci i pozwolił na chwilami bardzo brutalną grę naszych przeciwniczek. To nie powinno mieć miejsca. Dobrze, że obyło się bez poważniejszych urazów.

Podziękowania dla Rady Gminy Winnica, Wójta Gminy Roberta Wróblewskiego oraz Rodziców za sfinansowanie wyjazdu liderek.