223

W dniach 28 lutego – 1 marca zawodniczki Lidera Winnica wzięły udział w X Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej w kategorii dzieci 2007 oraz młodziczek 2005 w Ulanie-Majorat.

Młodszy zespół

W młodszej kategorii wystartowało piętnaście zespołów, ale tylko my i zespół z Wieniawy graliśmy dziewczętami młodszymi. Nasz zespół to zawodniczki z rocznika 2008-10. Tak więc, nie jechaliśmy wygrywać lecz zbierać doświadczenie.

Pierwszy etap to gra w czterozespołowych grupach. Piątkowe granie rozpoczęliśmy od spotkania z gospodarzem turnieju zespołem z Ulana. Walczyliśmy bardzo dzielnie, ale przewaga fizyczna spowodowała, że mimo wielu sytuacji rzutowych zabrakło bramek. Przegraliśmy 1:11, ale naprawdę w fajnym stylu.

Drugie tego dnia spotkanie było jeszcze lepsze w wykonaniu naszych „maluchów”, choć przewaga fizyczna po stronie koleżanek ze Zwolenia była jeszcze większa. Przegraliśmy tylko 4:7 i to nie wykorzystując paru rzutów karnych. Sobotnie mecze rozpoczęliśmy od gry z zespołem z Węgrowa (który wygrał naszą grupę). Dziewczęta zagrały „z sercem” a wynik 5:14 bardzo nas ucieszył.

W drugiej rundzie trafiliśmy do grupy z zespołami z Białegostoku i Siedlec. Pierwsze spotkanie z zespołem ze stolicy Podlasia choć troszkę przespaliśmy pierwszą połowę był również bardzo zacięty, a wynik 5:11 nie oddaje tego co działo się na boisku.

Ostatni sobotni mecz rozegraliśmy z ekipą z Siedlec, z którą cztery miesiące temu przegraliśmy. Jak bardzo się ucieszyliśmy, gdy nasze zawodniczki pokonały przeciwniczki 13:10. Brawo, pokazuje to jak fajne postępy robią winniczanki.

Jedyny niedzielny mecz to pojedynek o miejsce XIII z równolatkami z Wieniawy. Na jakim jesteśmy poziomie można było zobaczyć w czasie tego spotkania. Pokonaliśmy rywalki aż 13:4 nie pozostawiając złudzeń kto jest lepszy. Brawo. Był to również prezent dla Kingi Krawczyk, która tego dnia miała urodziny. Był szampan i gromkie sto lat od wszystkich „Liderek”.

Wszystkie dziewczęta zasłużyły na wielkie brawa, a nagrodę indywidualną otrzymała Olga Gołębiewska. Brawo, maluchy. Kolejny występ to turniej ligowy w Regiminie 7 marca. Trzymamy kciuki!

Starszy zespół

Nasze młodziczki, które już nie raz pokazały piłkę ręczną na bardzo wysokim poziomie a ostatnie super występy w lidze bardzo zaostrzyły nasze apetyty na występ w Ulanie. W kategorii młodziczek wystartowało dziesięć zespołów podzielonych w pierwszej fazie na dwie grupy.

Nasze podopieczne w pierwszym spotkaniu wygrały z Kadrą Podlasia I aż 20:13. Wynik ten bardzo cieszy ponieważ w październiku w Białymstoku przegraliśmy z gospodyniami, które stanowią trzon kadry Podlasia 14:18. Poprawiliśmy się więc aż o 11 bramek!

Drugi piątkowy mecz to mecz walki z gospodyniami z Ulana. Jak wiadomo gospodarzowi pomagają nawet ściany, jednak po bardzo ciekawej grze i super widowisku dla kibiców nasze dziewczęta wygrywają 18:16. Brawo.

Sobotnie spotkania rozpoczęliśmy od wygranej 22:11 z koleżankami z Piaseczna oraz 19:10 z Kadrą Lubelską II. Na koniec dnia czekał nas półfinał z Kadrą Lubelską I. Niestety zawsze na turnieju jest jeden słabszy mecz i ten przytrafił nam się w tym spotkaniu. Dziewczęta walczyły ale zupełnie nic nam nie wychodziło ani w ataku ani w obronie. O sile naszej ekipy świadczy fakt, iż pomimo słabszego spotkania przegraliśmy jedynie 14:16. Jak się później okazało Kadra Lubelska I pokonała trzema bramkami w finale koleżanki z Wilanowi.

Po porażce zawsze ciężko się podnieść a mecz o trzecie miejsce zawsze jest bardzo zacięty. Trzeba pokazać wtedy charakter. Tak też zrobiły nasze zawodniczki w niedzielnym spotkaniu o III pozycję znowu rywalizując z Kadrą Podlasia I. Po ciekawym spotkaniu wygrywamy 20:15 i zdobywamy okazały puchar.

Kluczem do zwycięstwa była ogromna wola walki każdej z dziewcząt, która nawet na chwilę nie zmalała, gdy kontuzji nabawiała się podstawowa nasza zawodniczka Wiktoria. Świetnie grała bramka a kluczem okazała się wręcz perfekcyjna gra w drugiej połowie Oliwi Dłutowskiej, która „wybiła z głowy” grę w piłkę ręczną obrotowej przeciwniczek.

Cały zespół zasłużył na brawa a o sile naszej ekipy świadczą nagrody indywidualne, najlepsza bramkarka turnieju to nasza Sylwia Kowalska, królową strzelczyń i to mimo wielokrotnej „indywidualnej opieki” przeciwniczek została Oliwia Pniewska (34 bramki) a wyróżnienie otrzymała Karolina Królak. Brawo wszystkie dziewczęta.

Młodziczki już 4 marca powalczą w Winnicy w rozgrywkach szkolnych o awans na Mazowieckie Igrzyska, a 5 marca stoczą bój w lidze z koleżankami z Ochoty Warszawa. Trzymamy kciuki za zwycięstwa!

Już za niecałe dwa miesiące (24-26 kwietnia) zawitają do Winnicy zespoły, aby wystąpić na naszym parkiecie. Jak co roku 12 zespołów rozegra prawie pięćdziesiąt spotkań. Wśród nich będzie pierwsza czwórka z turnieju w Ulanie. Turniej to będzie pożegnanie rocznika 2005, który kończy naukę w winnickiej podstawówce a tym samym grę w Liderze Winnica. Jak szybko minęło te pięć lat!

Jak widać mając wsparcie wielu osób nawet w tak małej miejscowości można stworzyć sport dzieci i młodzieży i to drużynowy na tak wysokim poziomie.

Dziękujemy za zaangażowanie rodzicom, Radzie Gminy Winnica na czele z panem wójtem Robertem Wróblewskim, dyrekcji ZPO Winnica z panem Andrzejem Zarębą i Anną Jacek Walesiak, oraz naszym przyjaciołom- sponsorom: Zakład President w Winnicy, Zakłady Polmlek pana Andrzeja Grabowskiego, pan Stefan Winnicki – sklep Topaz w Winnicy, Bank Spółdzielczy z Winnicy z prezesem panem Ireneuszem Góreckim, Zakład Daria pani Ewy Dulińskiej, firma „Drogi i Mosty” pana Jana Kaczmarczyka, firma Gerpol pana Gierczaka oraz „Isbud”, Piekarnia „Białczak”, Hurtownia „Limonka”, „Glazbud”, Starostwo Powiatowe w Pułtusku z panem Starostą Janem Zalewskim, Zakład Mięsny „Lenarcik”, „Budomur”, „Agrochemik”.

Skład zespołu młodziczek:

Ela Mierzejewska, Wiktoria Olkowska, Karolina Królak, Oliwia Pniewska, Sylwia Kowalska, Maja Gizińska, Oliwia Dłutowska, Klaudia Światkowska, Zuzanna Stańczak.

Skład zespołu „maluchów”:

Olga Gołębiewska, Kinga Czyżewska, Asia Śmietańska, Kinga Krawczyk, Małgosia Kopycińska , Martyna Berent, Wiktoria Rzeczkowska, Jessica Strauch, Martyna Kiela, Nikola Rakowska, Nadia Jasińska, Karolina Mączyńska.

Opiekunowie Marzena Staniszewska-Szeliga oraz Tomasz Szeliga

 

Sponsor sekcji piłki ręcznej

ZAKŁAD MLECZARSKI WINNICA Sp. z o.o.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *