161

26 stycznia w hali sportowej PSP Winnica odbyły się Mistrzostwa Powiatu Pułtuskiego w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców klas VII-VIII. Każdy wie o „sile” dziewcząt z Winnicy na co dzień grających w Liderze Winnica i występujących na parkietach całej Polski. Niestety ma to swoje konsekwencje w obsadzie Mistrzostw Powiatu, ponieważ brak jest chętnych do rywalizowania z Winniczankami. W tym roku przyjechały dziewczęta z PSP Przewodowo z opiekunem Panem Pawłem Zarembą i już za samą odwagę należą się im wielkie słowa uznania.

Zawody otworzył Wójt Winnicy Pan Robert Wróblewski wraz z Dyrekcją ZPO Winnica Panem Andrzejem Zarębą i Panią Anna Jacek – Walesiak. Po tym nastąpiła część sportowa. Dziewczęta z Przewodowa walczyły dzielnie choć wiadomo było, że z Winniczankami będzie im trudno o korzystny wynik. Pomimo wysokiej wygranej gospodyń, przyjezdnej ekipie należą się słowa uznania.

Na koniec Dyrekcja ZPO wręczyła zawodniczkom obydwu zespołów dyplomy i medale ufundowane przez Starostę Pułtuskiego Pana Jana Zalewskiego. Już za tydzień 4 marca w Winnicy odbędą się Mistrzostwa Rejonu, których  zwycięska awansuje na Mazowieckie Igrzyska Młodzieży. Emocje gwarantowane.

 

Kolejność końcowa

  1. PSP Winnica – opiekun Tomasz Szeliga
  2. PSP Przewodowo – opiekun Paweł Zaremba

 

Skład PSP Winnica:

Sylwia Kowalska, Ela Mierzejewska, Wiktoria Olkowska, Karolina Królak, Oliwia Pniewska, Maja Gizińska, Oliwia Dłutowska, Zuzanna Stańczak, Klaudia Światkowska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *